Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájról mit kell tudnom?

Nimfa papagájról mit kell tudnom?

Figyelt kérdés

szeretnék venni egy nimfa papagájt

két hullámosom van és két énekesem

és nagyon megtetszettek a nimfák

tudnátok rólla mondani dolgokat?

hogy miket szeretnek?

milyen játékokat tegyek be nekik?(csengőt,tükröt ne is mondjatok:D)

és milyen játékokat csináljak nekik házilag?

ujj infókat is várok!

köszi!


2011. szept. 14. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha veszel akkor párban vedd,ne egyet vegyél,mert fajtársra van szüksége.Barátságosak.A hímet ha külön van állítólag meg lehet tanítani beszédre is(nem beszéd hanem hangutánzásra).Készülj fel hogy nagyobb a hangjuk a hullámosokénál.Az enyéimnek van egy faodu,fa karika,amit már megrágtak.Etetéésük nagypapagájoknak való eledel bár én néha veszek olyat nekik ami hullámosoknak való.kiegészítő tápláléknak néha szoktam berakni egy kis darab gyümit(alma pl)répát akár reszelve de nem mindig eszi.

2011. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első voltam.

Nagy kalitka kell nekik,gondolom az van.A szélsőséges időjáráshoz igazodnak(masszívabb madarak)télen nem olyan fázosak és a meleget is bírják állítólag,ami az enyéimre igaz is.ha teheted fiatal madarakat válassz,hogy hozzád tudjanak szokni.Az egyik nimfám pl.már idősebben lett véve,és nem is szokott kézhez,a másikat amelyiket találtuk meg pár nap alatt szelíd lett,úgyhogy ez madaraktól is függő.

2011. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A magkeverékekre figyelj(nem csak a nimfáéra)! Nézd meg hogy mi van bennük és amelyikben mogyoró vagy dió van azt felejts el és olyat keress amiben nincs(pl. a Vitakraftos nimfa magkeverék tele van velük).

A nimfa magkeverékekben mindig túl sok a szotyi ezért válogasd ki belőle az összeset és annyit adj nekik naponta hogy fejenként 20-25 szemet egyenek.

2011. szept. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

rendben köszi!

elébb szeretnék venni egy himet meg szeretnék neki tanitani egy két szót vagy füttyöt és utánna vennék neki egy tojót.

2011. szept. 14. 21:13
 5/8 A kérdező kommentje:
amugy tudom milyen hangosak kb olyanok mint az énekesek nem?:D
2011. szept. 14. 21:14
 6/8 A kérdező kommentje:
a kalit mérete 1mx1mx1m
2011. szept. 14. 21:14
 7/8 anonim válasza:
100%
Játéknak én tudom ajánlani a kötélből font játékokat, kis műanyag karikák, vagy ilyesmik felfűzve... de WC papír gurigát is szívesen tépkedik, vagy papírgalacsint... esetleg hinta, ezeket lehet vegyíteni ízlés és fantázia szerint.
2011. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

WC gurigát,kartondobozt,stb. nem érdemes játéknak adni mert a vegyszerek és a papírhulladékok amikből készülnek(pl.cementeszsák, növényvédőszer csomagolóanyaga, irodai szemét) nem épp a madarak csőrébe való.

Játéknak mindig a fajátékok a legjobbak. Kereskedésben ilyeneket nem szoktak árulni de az internetről lehet rendelni.

2011. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!