Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi fontosat kell tudnom a...

Mi fontosat kell tudnom a Nimfa papagájról és tartásáról?

Figyelt kérdés
NIMFA PAPAGÁJ. Mekkora kalitka kell? Egyedül tartható-e? Milyen a viselkedése? Könnyen megszelídíthető? Nagyon szeretném, ha linkelnétek oldalakat, ahol kalitkákat lehet megvásárolni?
2011. máj. 2. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a kalitkát a www.vatera.hu-n vettem. Sokkal olcsóbb, mintha boltba vennéd.
2011. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én most tartok a nimfám szelidítése elején:) Igaz, h március közepe-vége óta van nálunk, de már a kezemből eszik, és lehet vele labdázni (mármint nem a papagájjal, hanem egy kis labdával, mielőtt kiforgatják a szavam:D). Én hullámosokkal tartom, még pici, majd később veszünk neki társat is, jobb az neki. Lehet egyedül is tartani, de akkor nagyon sokat kell vele foglalkozni, és valószínű Téged fog társának tekinteni.

Alapterületet tekintve egy nagyjából 40*50/60 centis kalitkától felfelé kezdj gondolkodni, de ez függ attól is, h mennyit tervezed kiengedni.

A viselkedése attól függ, hogy érzi magát, és mennyit foglalkozol vele:) Ha jól érzi magát, nem hiányzik neki sem társ, sem kaja, sem játék, és leköti magát, akkor szinte semmi hangja nincs. Ha problémája van, akkor viszont éktelen éles hangja tud lenni. Az enyém csak akkor kiabál, ha hallja a tűzoltóautó szirénáját (közel a tűzoltóság). A hullámosokhoz képest sokkal nyugodtabb, és úgy vettem észre, hogy a mozgásigénye is kevesebb.

A kalitka aljára mindenképp tegyél majd madárhomokot, imádnak benne túrni, kell az egészségéhez, és neked is könnyebb tisztán tartani a kalitkát.


Hirtelen ennyi ugrott be.

2011. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még valami: kalitkánál arra figyelj, hogy ne henger alakú legyen, sokat árulnak olyant a vaterán. Meg oda feltesznek minden rozsdás vackot, de nagyon sok jó minőségűt is találhatsz olcsóbban, mint a bolti ár, ha szerencséd van, és kifogod..:)
2011. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nincs pontos kalitkaméret de ne legyen kisebb 40x50x60cm-nél. Lehet egyedül tartani de naponta 4 órát minimum foglalkozni kell vele és naponta minimum 2 órára ki kell engedni. Okos és ragaszkodó madarak. A szelídség és a szelídítési idő a madártól függ de általában hamar megszelídülnek.

2011. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kell nagy kalitka neki, akkor ha egyedül van. Attol függ mit akarsz a Nimfával. Ha költeni akarsz, akkor jó hogy 2en nagy hely kell. de ha azt akarod, hogy megszeliditsd, akkor egyedüli kell inkább, és 2-3 hét amire kb felmászik a kezedhez( de ez attol függ mennyit foglalkozol vele, és van e hozzá adottsága, és hogy milyen a multja.) A nimfa elég társas lény, szóval elég sok a foglalkozási igénye, de én ezt ugy mondom, hogy iskolába járok és 4kor érek haza. Szóval én ugy szoktam, hogy este kiveszem szeretgetem kicsit beszélgetünk, amiközbe internetezek itt ül a vállamon, közbe be van kapcsolva a tv, és nézi, és így új hangokat tanul meg. Szerintem a nimfa jó, csak nem kezdőknek, mert én már 8 éve foglalkozok törpe papagájokkal. Szerintem ha nagyon kezdő vagy, akkor kezd egy hullámos papagájjal, mert ha veszel mellé egy nimfát, akkor talán elfogja fogadni.

Etetéséröl annyit kell tudni, hogy szereti a napraforgó magot de azt nagyon. és olcsó is állatkereskedésben. persze szereti a kölest, és a hullámos papagájoknak kitalált köles zab keveréket.

Nagyon szeret rágcsálni. sose rakd szoba növényekhez, és minden féle képpen rakj be neki csörkoptatót. Én ízest rakok be neki mert azt jobban szereti. Eleinte csendes halk lesz, aztán ha kipihent és 2-3 hete megvan akkor már beszélgetni akar veled stb....

remélem segítettem. szia.

2011. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!