Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem használja a csőrkopt...

Miért nem használja a csőrkoptatót? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
6 éves fiú hullámos papagájt kaptam úgy 2 het,mielőtt hozzám került kapott egy csőrkoptatót.Előtte nem volt neki és most nem is használja.Csak a fejét vakargatja benne.Lehet tudni hogy kb. meddig fog élni.Vidám,eszik,iszik,csiripel és szeret száraz kenyeret enni.
2010. dec. 28. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ hogy hol van a kalitkában. Az egyik nimfám csak az ajtó felett használja a másik bárhol csak a kalitka felénél feljebb legyen. Szóval tedd odébb és próbálkozz hátha valahol elkezdi használni.

Egy fórumon azt olvastam hogy ha nem használja a papagájunk a csőrkoptatót akkor egy kis ideig vegyük ki tőle a játékait és miközben unatkozik és elfoglaltságot keres majd belecsíp és elkezdi farigcsálni innentől már visszalehet tenni a játékait mert használni fogja.

2010. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Beus35 ***** válasza:

Nekünk a rúdon van,olyan karomkoptató,ami jó a csőrére is!

Azt használja,ahhoz dörgöli a csőrét is!Próbáld ki!!

Előző papagájunk 17 éves volt!

Átlag életük 12 év,de a szeretet és foglalkozás miatt tovább élnek!

Vigyázz rá és szeresd!!!

2010. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,már rakosgattam ide-oda kaja mellé,földre de sehol sem érdekli.Amúgy a néni aki előttem gondozta(csak a néni betegsége miatt került hozzám)az nagyon sokat törődött vele.Ez meg is látszik mivel ha nem törődünk vele akkor felhívja magára a figyelmet.A néni beszélni és a néni kutyája ugatni is megtanította.Mondjuk nálunk még ezt a tehetségét nem fitogtatta.Lehet hogy majd akkor ha jobban mgszokja itt a helyét.
2010. dec. 28. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom senkinek sem az ülőrúdra húzható karomkoptatót mert az nem csak a madár karmát hanem az érzékeny talpát is dörzsöli ellentétben a faágakkal.

Ha nagyon nem akarja használni a csőrkoptatót akkor tegyél be neki faágakat ülőrúdnak(pl.:fűzfaág, nem permetezett gyümölcsfaágak)hogy kopjon a csőre ha rágja és adj neki főtt tojást vagy sajtot hogy kalciumhoz is jusson. Így nem olyan fontos hogy használja a csőrkoptatót de ha nem rágja a fát akkor vegyél neki vitaminrudat mert ha leeszi róla a magokat jó rágófa lesz utána.

2010. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van gyümölcsrúdja is és azt sem túlságosan szereti,eszegeti de nem úgy mint a kenyeret,a rozs-t vagy a rendes eleséget.Amúgy van 2 fa ülőrúdja meg 2 műanyag de inkább a fát szerti.(megértem)köszönöm a választ!
2010. dec. 29. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!