Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájt lehet EGYEDÜL...

Melyik papagájt lehet EGYEDÜL tartani, és nem drága?

Figyelt kérdés
a drága alatta a jákót értem, pl 16-17 e ft még nem " drága"
2011. jan. 1. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden papagáj társas ne kínozd az egyedülléttel max akkor ha tényleg sokat foglalkozol vele. A magányos papi könnyen depis lehet és elkezdi tépkedni a tollait. Nekem volt hullámos, nímfa, rozella. Nagyon édesek. A hullámos és a nímfa még olcsóbb kategória de a nímfa rettentően hangos ha nem kap elég figyelmet.
2011. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a szobámba lesz a helye ,szóval annyi biztos, hogy nem fog unatkozni :D
2011. jan. 1. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

1-Hol laksz?

Nimfát tarthatsz eygedül ,hullámost is.A hullámost jobb kézhez szokatni ,mert társas lény.Tarthatsz rozellát, barátpapagájt zebrapintyet is

2011. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha azt kérdezted hol, akkor egy 2 emeletes házban, pest megyében :D van erkély, nyáron oda is ki lehet tenni (nem szándékoozm, de a nővérem azt mondta, hogy amikor neki volt hullámosa , akkor amikor kinnt volt "beszélgetett" a papagáj a verebekkel/más madarakkal.


A szobám is nagy, a kalitka meg kb 1 m magas, de veszünk másikat, ha kell.

2011. jan. 1. 20:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Akármilyen madarat is veszel ne kereskedésben hanem tenyésztőnél vegyél.És mindig legyen a kalitkában csőrkoptató és különböző vastagságú faágak(legalább az egyiket a feléig vagy még addig se tudja átfogni hogy kopjon a karma),patkó alakú etetőt, itatót vegyél neki.

Hullámos papagáj:

nem hangos, egy 40x40x30cm-es kalitka elég neki, gyümölcsöt kell neki adni de nem kötelező mindennap, ha vannak játékai(tükröt,csengőt ne adj semmilyen madárnak se)akkor eljátszik velük, általában nyugodtak és könnyen meglehet szelídíteni őket.


Nimfapapagáj:

a hím 6-8 hónapos korában elkezdi gyakorolni a fütyülés tehát egész nap csipog, a tojó nem de ha elkezd tojást rakni(akkor is tojik ha egyedül van) sok mindenbe belehalhat de a hullámos tojó is(tojás visszamaradás, belső vérzés,stb.), a minimum kalitka méret egy nimfának:40x50x75cm napi reptetés mellett, mindennap kell adni nekik valamit enni a magokon kívül(háztartási keksz, kenyér, sajt, tojás, nekik nem mérgező gyümölcsöt,zöldséget), a nimfák nem nagyon játszanak ők inkább azok a hiperaktívnak nevezhető madarak(a ketrec aljában rohangálás, a szárnyaik kitárása a legfurcsább helyzetekben,stb.)(Az enyém pl. miután kiengedtem repül nagyon gyorsan 10 kört majd leszáll és rohangál pár kört az ágyamon majd megint repül pár kört utána pedig mindenhol körülnéz gyorsan (asztal, ágy, kalitka teteje) majd rohangálás közben eljátszik az ágyamon a labdákkal, fadarabokkal kb. fél óra után elül a térdemen közben vakargatom a fejét, gyakorlom a megtanított trükköket vele(fél óra) majd beteszem a kalitkába hogy pihenjen de helyette eszik,iszik és a kalitka aljában rohangál még vagy háromnegyed órát és csak utána pihen egy kicsit majd rohangál tovább.), ahhoz hogy megszelídüljön több idő kell mint egy hullámosnak kivéve ha kézzel nevelt.


Ezért én ha az 1. papagájod lesz hullámost javasolnék.

Ja és az erkélyre kilehet tenni csak figyelni kell arra hogy csak a kalitka egyik felét érje a tűző nap hogy ha akar bemehessen az árnyékba. A huzatra is nagyon érzékenyek, könnyen megfáznak. Én csak a hullámost szoktam kitenni az erkélyre mert a nimfáimat hozzászoktatom minden tavasszal a hámhoz és leviszem őket mindennap az utcára repülni és levegőzni.

2011. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
nekem a hullámos (már meghalt szegény) volt egyedül és úgy hozzám szokott.... mindig velem volt... volt olyan hogy kimentem az udvarra és nem repült el(persze gyorsan hátraarcot vágtam és bementem mikor észrevettem hogy rajtam van, azér ne hagyj előtte nyitott ajtót ablakot és ne sétálj ki vele :) nagyon aranyos és szórakoztató akkor is ha egyedül van is de akkor foglalkozni kell sokat vele
2011. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Szomorú a tény, és nem is ezt akarod hallani, de ha nem akarsz állatot kínozni, akkor rám hallgatsz. Semmilyen papagájt sem szabad egyedül tartani, mert a papagáj nem háziasított állat. Ők "vad"állatok. Nem kutya és nem macska. Bennük a vad ösztönök dolgoznak, és vannak igényeik. Panelházban madarat tartani őrült felelőtlenség. A nap számukra létfontosságú. A bizonyos vitaminokat nem tudnak hasznosítani, ha nem éri őket napfény, mert csak így tudják előállítani, hogy a nap sugarai által termelődik, ami a tollakon jön ki, és tollászkodás közben "megeszi". Ellentétben az elöttem szólóval, a hullámos és a nimfa is az egyik legtársasabb madarak közé tartozik. Míg egy jákó csoport 50fős, addig egy hullámos és nimfa több száz.


Ne tartson papagájt, aki nem tudja felfogni, hogy minimum párban kell tartani, hogy tágas helyre van szüklségük, nem bolti szar kalitkára, ami akkora mint egy cipősdoboz, többféle ülőrúdra, ami természetes fa, amin vannak különböző fogások, hogy tornásszon a lába, amit rághat, hogy lefoglalja magát.


Ha repkedni nem bír, a mellizmai elsorvadnak, a tüdő kapacitása kisebb lesz, gyenge lesz, a madár mellesleg elhízik.


Az meg, hogy aszobádban van, még nem jelent semmit. Nem tudsz vele egyfolytában 24 órát lenni, pedig a természetben a társak, a falka mindig együtt van.


Sokan bezárják a fülüket és mindezt lesza*rják, semmibe veszik. Te döntesz, mit csinálsz, de a madár szívja meg.

2011. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beus35 ***** válasza:

Nekünk a hullámos papagáj is elvolt egyedül,sok-sok foglalkozással!

Most párban vannak,és nagyon elvannak,jó nézni őket,szeretik egymást!

Párban is aranyosak,talán jobb nekik:-))

2011. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
törpepapagáj
2011. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hullámosat vettünk 2-őt :) Elméletileg lány-lány, de az egyiknek inkább mogyoró színű a viaszizéje, a másiké lila.
2011. jan. 22. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!