Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam hámhoz őket?

Hogyan szoktassam hámhoz őket?

Figyelt kérdés

Van 2 nimfám az egyik folyamatosan rágni akarja a hámot ha a közelében van. Tavaly már megpróbáltam úgy ráadni hogy közben a fejét vakargattam vagy jutalomfalatot adtam neki folyamatosan de amint sikerült rátennem elkezdte mindenhol rágni ezért beragasztottam az egészet celluxal nehogy szétrágja és rátettem mindennap sokáig és hagytam had rágja hátha megunja. Hetek után is még rágta ezért abbahagytam.

A másik ha odateszem mellé vagy fél és odébb megy vagy csak ül tovább. Őt nem annyira szoktattam hozzá csak annyira hogy ne féljen tőle és ráraktam. Amikor elkezdte rágni az ujjamon ülve mindig megráztam a kezem vele együtt így idővel már nem rágta annyit.

A kérdéseim pedig azok lennének hogy most hogy már elfelejtették a hámot hogyan szoktassam hozzá őket sikereset? Ti hogyan szoktattátok hozzá a papagájaitokat?


2011. jan. 3. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kell hámot adni a papagájra?
2011. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarja, ne erőltesd! Szerintem hámhoz szoktatást nagyon fiatal korban kell elkezdeni, amikor még nem tudnak repülni, és akkor megszokják. Én is próbáltam egy nálam született példánynál, kb. másfél éves korában jutottam hozzá hámhoz, de ő se akarta, ráadásul neki szűk is a szabvány nimfa hám méret (nem kövér, csak minden tekintetben eleve nagyobb és erősebb lett, mint a szülei), én nem erőltetem, majd ha lesznek ismét fiókáim, náluk már a meglévő hámot fogom már egész kicsi korban próbálni, de ha ők is hasonló méretekkel fognak rendelkezni, és rájuk is szűk lesz a szabvány felnőtt korban, kérni fogom a gyártót, hogy készítsen kicsit nagyobbat, hogy ne fojtogassa őket a hám.
2011. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18:40 - Például, ha valaki szeretné kivinni az utcára, vagy parkba, vagy a kertbe röptetni (persze nem télen, hanem amikor meleg van), akkor ennek a segítségével megoldható, van hozzá egy megfelelő kialakítású póráz is, ami kellő szabadságot biztosít a madárnak, ugyanakkor nem hagyja nagyon elrepülni, de mégse ránt rajta. Nem hóbortként kell erre tekinteni, hanem egy lehetőség a kalitkában tartott madarak egy részének, hogy egy kicsit a szabadban is legyenek, még ha amúgy az eleve fogságban született madarak nem is élnének meg önállóan, de így legalább oda tudnak figyelni rájuk, hogy bajuk ne essen.
2011. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ivarérett madárhoz is hozzá lehet szoktatni csak több idő kell hozzá meg persze az hogy olyan szelíd legyen hogy meglehessen fogni és szétlehessen húzni a szárnyát. Az enyémek 8 hónaposak és szelídek is. Folyamatosan olvasok papagájos fórumokat és ott is voltak páran akiknek az első próbálkozásra csak vergődött a madara de másodszorra már hozzá lehetett szoktatni . Szerintem a ha rágja megrázom a kezem vele együtt módszerrel megpróbálom még egyszer.
2011. jan. 3. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha az én madárkámnál, akinek kb. másfél éves korában próbáltam a hámot, már lassan 2 és fél éves lesz, amelyik NÁLAM SZÜLETETT, a kezemben fogtam 1 napos korától, a kajámba bele mer enni, az ölembe repül, és még sorolhatnám, találsz szelídebb madarat, nagyot néznék, de nem tetszett neki a hám, mert szorította a nyakát! És ha a te madaradnál is ez a baj, hogy egyszerűen rosszul méretezte a gyártó? NE ERŐLTESD! Ez ennyire nem világos? Ha rágja, az azt jelenti, hogy kellemetlen neki, nem kényelmes, valószínűleg szoros!
2011. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A nimfáim feje könnyen belemegy nem szorítja a nyakukat. Amikor rajta van akkor is mindenhol befér alá az ujjam tehát nem hiszem hogy szoros lenne. Szerintem csak azért rágják mert úgy érzik hogy valami elkapta,körbefogta őket (mivel a szabadban zsákmányállatok) ezért akarnak szabadulni belőle de ha sokszor rájuk teszem és megszokják,rájönnek hogy nem esik bajuk attól hogy rajtuk van és közbe még kényeztetést is kapnak akkor már nem fogják rágni. Amúgy nem csak akkor szokták rágni amikor rajtuk van hanem ha csak simán melléjük teszem és játszottak is vele amikor még be volt ragasztva. Az én egyik madaram is kézzel nevelt és rá is tudom tenni csak közben át kell fognom oldalról a hasát hogy hozzá tudja nyomni a fejét az ujjamhoz és akkor elül amíg nem végzek. Csak hát utána elkezdi rágni mint írtam is de ha valami érdekeset lát vagy etetem, vakarom a fejét akkor nem foglalkozik a rágással.
2011. jan. 4. 11:51
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem hiszem hogy rosszul méretezték volna, vagy szoros lenne a madaraknak mert már láttam videón nimfát ilyen hámmal és nem úgy tűnt hogy zavarta mert 1 lábon pihent és majdnem el is aludt.
2011. jan. 4. 11:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon buta lehetsz, ha azt nem fogod fel, hogy nimfa és nimfa között is lehet méretbeli különbség. Sajnos ide is beférkőztek a felelőtlen szaporítók és elrontották az állományt, ezért sok fogságban tartott nimfa mérete kisebb, mint az eredeti volt, amilyennek kéne lennie, nos, felelős, odafigyelő tenyésztéssel ezt vissza lehet hozni, és nekem már első generációban sikerült az erre vezető út, a gyerek már nagyobbra nőtt, mint a szülei, de ehhez úgy is kellett válogatnom, és persze megfelelő körülményeket biztosítani. Tehát a hám lehet, hogy jó a töpörödött félreszaporított nimfákra, de egy normális, eredeti méretűre, vagy ahhoz közelítőre már NEM!

Ezt próbáld felfogni, és akkor talán nem fogsz makacskodni, szegény madaradnak meg jobb gazdát kívánok, remélem, őt nem tőlem vetted.

2011. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nálam jobb helyen nem is lehetnének a papagájaim mert rengeteg dolgot tudok róluk és még olyat is amit nem is fogok tudni használni soha.(pl.odúméretek, árt a fejlett tüdejüknek mindenféle illatosító, sok fajnál megtudom állapítani a madár nemét még a színváltozataiknál is, stb.). Ha szerinted nálam nincsenek jó helyen amikor pl. mindkét nimfámnak nagyobb mint 70cm-es a kalitkája akkor gondolom az a jó madártartó nálad aki egy 40cm-es kalitkába tesz be 2 nimfát és ad nekik odút is.

Amúgy meg nem én vagyok a makacs hanem te mert ahelyett hogy azt írtad volna hogy pl. a te madaraid normál méretűk ezért nem jó rájuk a hám de az én madaraim biztos kisebbek mint a normál nimfa ha rájuk megy de nem te azt írtad úgy hogy nem is láttad még soha a madaraimat hogy biztos akkorák mint a tieid ezért ne tegyem rájuk mert tuti hogy szoros nekik.

2011. jan. 5. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!