Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tyúkoknak szabad adni vízbe...

A tyúkoknak szabad adni vízbe áztatott száraz kenyeret? Mert most halottam vkitől, hogy nem szabad mert bele dagad a májába és elpusztulnak tőle. :S

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 18:44
 1/7 kisnita ***** válasza:
Májába? :O Hogy kerülne a kaja a májába? :O Max a gyomrába dagadhat bele vagy a belébe, de szerintem ez sem igaz. Az én kutyám is evett már kenyeret és köszöni szépen jól van :)
2011. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kisnita ***** válasza:

Ja tyúkoknak? Bocsi. Nem tudom mért, de kutyát olvastam :D LOL


No majd megkérdezem a szomszéd nénit, neki vannak csirkéi. Levesből tésztát meg kaja maradékot tudom, hogy szokott nekik adni, mert mikor voltunk nála akkor is láttam, hogy dob be nekik valami ilyesmit.

2011. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én láttam már tyúkot ázott kenyeret enni. nem biztos hogy nincs igaza annak aki ezt mondta neked, de hogy a májához kevés köze van, az biztos. A máj nem olyan mint a gyomor, azon nem megy át a kaja. (a máj mérgeket bont, nehézfémeket raktároz, emésztőenzimeket termel meg még pár egyéb feladata is van, és mindezt a tápcsatornán kívül végzi.)
2011. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát mi is adjuk nekik imádják szó szerint azzonal, de ha tudom hogy ezzel ártunk nekik akkor nem adjuk.

Ezért kérdezem mert szeretnék utána járni, de neten nem találtam semmit se erről a dologról:S

2011. jan. 19. 20:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk ez igaz, hogy nem a májába ettől tekintsünk el de másába beledagadhat akkor amibe belepusztulhat az állat.
2011. jan. 19. 20:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Az áztatott kenyér már nem dagad.

( a száraz még esetleg)

Ami fontos : ne legyen penészes!

A penész mérgező és az tényleg árthat a májának (is).

2011. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem pont kenyeren elnek, de ha van maradek, vagy megszaradt kenyer, oda lehet adni nekik, alkalmankent. De aztatni felesleges. Mondjuk en le szoktam daralni zsemlemorzsanak.

A tyuknak barmit adhatsz a konyhabol maradekot, mivel mindenevo. Zoldseg pucolmanyt, maradek kajakat, ha veletlen par falat hus, vagy porc kimarad az ebedbol, azt is, csak ne tul surun.

2018. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!