Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Depressziójából ki fog gyógyul...

Depressziójából ki fog gyógyulni a hullámos papagájom, ha veszek neki párt?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez jó ötlet lenne? Ő az a papagáj, aki kitépkedte a tollazazát és mostanában eléggé ingerült. Én úgy gondolom hogy azért, mert magányos. Ő egy másfél éves lány. Fiút vagy lányt vegyek mellé? Milyen időset? Nem fogják bántani egymást???
2011. jan. 29. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Én pont ebbe a hibába estem bele!

Ha lány a papagájod, akkor ha veszel, mindenképpen fiút vegyél, mert az egyneműek általában harcolni szoktak a területükért, addig amíg az egyik meghal. Az én papagájomnak ugyanez volt a gondja és vettünk neki egy párt. Szép lassan szoktattuk őket egymáshoz és amikor már összeeresztettük őket, velünk már nem foglalkozott, csak a párjával, szóval, mielőtt veszel neki párt érdemes átgondolni, hogy éged szeressen, vagy a párját, de akkor már nem fog veled foglalkozni az állat és egy idő után nagyon harcias lesz. Veled is és a párjával is. Mindenképpen vele egykorú párt válassz!!!

Az én elő papagájom meghalt (mert idős volt) és most itt állok szomorúan és egy depressziós papagájlánnyal.


Probléma lehet, hogy a papagájok azért is tépkedik a tollukat, mert a tollakban vér van és bármilyen furán hangzik, de azt akarják "kiszívni" (ezt ne úgy értsd, hogy van egy vámpír papagájod). A másik, hogy kicsit több időt szánj rá, mert azért is lehet, hogy elhanyagoltnak érzi magát. Én azt szoktam csinálni, ha maga alatt van az állat, hogy letakarok minden veszélyforrást a szobában és kiengedem repülni. Senkinek sem esne jól, ha élete végéig egy kalitkában kéne kuksolnia. Így majd megnyukszik és legalább próbálgatja a szárnyát. Ne ilyedj meg, ha véletlenül nekirepül valaminek, ez normális. DE csak akkor röptesd, ha már kézhez szokott, met ha ezt nem tartod be, a papagáj súlyos sérüléseket szenvedhet!!! Ha visszarepül a kalitályához az azt jelenti, hogy elfáradt, másfelől neki a kalitka nyújtja a biztonágot. Ilyen esetben, jobb, ha visszarakod Őt a kalitájába.

Az etetésről csak annyit, ha tépkedi a tollát, vegyetek neki toll erősítő magot (rossmanban lehet kapni párszáz forintért).


Remélem segítettem!

2011. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsi:

Kifelejtettem! A VÍZ is veszélyforrásnak számít! Akár egy kis pohár is.

2011. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor fiút veszek mellé. Nem szokott teljesen kézhez, tehát nem állt rá az ujjamra, csak ha szóltam neki akkor odajött és megcsipkedett. Mivel tudom, hogy nem engedjük ki a kalitkából, ezért döntöttünk úgy, hogy veszünk neki társat, hogy ne unatkozzon, meg persze ott vannak a játékok is. Csak nem fogják bántani egymást. Próbálok kb. korban hozzá illőt venni. Remélem, hogy így boldog lesz...és nem csinálok ezzel még nagyobb bajt hogy párt veszek neki.
2011. jan. 29. 11:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Írtad hogy a párod nem nagyon szeretne még egy madarat akkor miért nem választod a könnyebb utat és engeded ki a kalitkájából naponta 1-2 órára amikor otthon vagy? És mivel írtad hogy csipkedi az ujjad tehát nem fél a kezedtől ezért kiengedés előtt 1 hét alatt könnyen botra vagy ujjra tudnátok szoktatni és idővel akár egy kedves,simogatható,bújós madárka lehet belőle. Így amellett hogy kijöhet felfedezni a szobát még foglalkoztok is vele 1-2 órát tehát magányos biztos nem lesz. Hidd el hogy idővel majd annyira megszeretitek hogy mindig ki fogjátok engedni amikor otthon vagytok akár egész napra is.

Arra hogy befejezi a tollai tépkedését ha párt kap garancia nincs mert ez egy rossz szokása lesz/lett és mindig is csinálni fogja leszoktatni pedig teljesen nem nagyon lehet. A kiengedéssel és azzal hogy sok fűzfagallyat,rágcsálnivalót adsz neki szerintem kevesebbet fogja magát tépni de erre sincs garancia.


Az egyedül tartott madaraknak amikor egyedül vannak otthon mindig bekapcsolva kell hagyni a rádiót(akár 1-2 órára is) mert így nem érzik annyira egyedül magukat és kisebb az esély arra hogy elkezdjék tépni magukat.

2011. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha mégis párt veszel mellé akkor az első pár napban egy kisebb külön kalitkába tedd mellé majd ha már megszokták egymás akkor tedd be őket egy harmadik minimum 75X40X50 cm-es kalitkába. Fontos hogy egyszerre tedd őket be az új nagy kalitkába amiben ketten is kényelmesen elférnek mert így egyik sem lesz agresszív a másikkal mert egyik sem érzi az otthonának.
2011. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megvettem a párját. Fiút akartam, de nagy a gyanúm, hogy ez is lány. Összeraktam őket rögtön, mert nem tudom hova külön rakni, mert csak 1 kalitka van, nagyobbra nincs még pénzem sajnos. De elférnek ketten. Először kedvesen fogadta az új papagájt Csipikém, de mostanában veszekszik vele...de nem vészes azért. Szerintetek meg fognak barátkozni?

De talán azért most mégis jobb a hangulata Csipinek, mintha javulna...

2011. jan. 30. 09:27
 7/11 Beus35 ***** válasza:

Milyen a csőre felett a színe??

Ha kék fiú,ha barnás akkor lány!!

Meg fogják szokni egymást!

2011. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csipinek már határozottan barna, de halványkékről vált barnává. Az új papagájnak, Csőrinek pedig halványkék, de már kezd látszani, hogy neki is barnul....szerintem mindkettő lány. Viszont a fejformájuk és méretük különbözik. Csipinek kissé szögletes a feje, Csőrinek meg határozottan kerek. Csőri kb. 2-szer akkora mint Csipi...

Sajnos nincs olyan képem róluk, ahol látszana az orruk rendesen.

2011. jan. 30. 11:24
 9/11 Beus35 ***** válasza:

Lehet,hogy két lány??

Bár ha kijönnek egymással,akkor szupi!

Azt nézed,az állatkereskedésben is sokan vannak együtt!!

Max. lesz civakodás,de párban is van!!

2011. jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, a csőrük színe alapján, most úgy látom, mintha 2 lány lenne, Csipi az biztos!

Viszont teljesen különbözik az alkatuk és viselkedésük...

2011. febr. 1. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!