Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehetne összeszoktani...

Hogyan lehetne összeszoktani a két új kakasomat a tyúkokkkal? A tyúkok kergetik a kakasokat!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hogyan lehetne összeszoktani a két új kakasomat a tyúkokkkal?? A tyúkok kergetik a kakasokat!
2011. márc. 13. 12:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Lécci írjatok!
2011. márc. 13. 20:15
 2/4 anonim válasza:

Én is tartok tyúkokat, és úgy olvastam, hogy 10 tyúkhoz egy kakas, 20 tyúkhoz két kakas (és így tovább) való. Ha túl sokan vannak a tyúkjaid, lehet, hogy az a baj. De ha túl kevesen, akkor érdemesebb lenne csak az egyik kakast megtartani, vagy elzárni.

De szerintem fokozatosan össze lehet szoktatni őket. Nem szabadna egyből összeengedni, hanem külön kéne zárni őket. Így lassan megszokják egymást, s amikor már jobb a helyzet, össze is engedheted őket.

De azt is mondják, hogy este kell betenni a tyúkólba az új tagokat, és reggel már nem lesz olyan rossz a helyzet.

Hát, remélem valamennyit segítettem.

2011. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!! Majd megpróbálom este!!
2011. márc. 14. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha csak így összezárod őket, valószínű, hogy csúnya vége lesz. Ha kint verekedni akarnak, összezárva még inkább azt fogják tenni.

Inkább tedd őket el úgy éjszakára pár napig, hogy lássák egymást, de ne tudjanak összekapni, nekünk ez jött be nemrég, mikor egy kis japán kakast szoktattunk a tyúkokhoz. Nappalra kiengedtük a kakast, egy ideig elkergették a tyűkok, de 3-4 nap múlva már engedték, hogy velük menjen (kicsi volt még akkor, gondolom az is segített), onnantól együtt is aludtak, aztán egyszercsak szétcsapott a lányok között és azóta ő a főnök.

2011. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!