Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A libatojás megehető?

A libatojás megehető?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

persze h meg :)

ha nincsen benne csibe akk miért ne. mi is szoktuk enni mikor tojnak a libák, és az ize is elég jó. 2libatojást bevágsz reggel az egész napra elég lesz :)

2011. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudtam, hogy nem... amikor egyszer gyakorlaton voltam egy baromfitelepen, megkérdeztem, és azt mondták, hogy nem... nem pontosan emlékszem, hogy miért, de úgy rémlik, hogy a szalmonellával volt összefüggésben a dolog
2011. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem minden tojásfajta ehető, de ami igen:



Tyúktojás:

Ez a házi tojás, az egyetlen tojásfajta, amelyet nagyüzemi méretekben termelnek. Egy tojás körülbelül 50 gramm.

A tyúktojás fehér vagy barna színe a tyúk fajtájától függ, de tápértékük nem különbözik.


Libatojás:

Kissé olajos ízű. Frissen használjuk fel, rövid ideig főzzük. Tömege 225-280 gramm között van, a tyúktojás négy, ötszöröse.


Fürjtojás:

Ínyencségnek számító tojásfajta. Az apró fürjtojásokat keményre vagy félkeményre főzik és salátákba, aszpikokba teszik. Buggyantott tojásnak is kitűnő.

A fürjtojás igen apró méretű, héja fehér alapon barna pettyes, alakja megegyezik a normál tojáséval.

Egy tojás tömege körülbelül 10 gramm, energiatartalma 15 kcal.

A fürjtojásnak jóval nagyobb a vitaminértéke és alacsonyabb a koleszterin szintje és hatszor annyi ásványi anyagot (vas, réz, cink, foszfor), vitamint tartalmaz, mint a tyúktojás.

Bár kisebbet, de a fürj még a tyúknál is több tojást, évente 280-290 darabot tojik, melyek akár 30 napig is eltárolhatóak.

Segít a cukorbetegség, az asztma, az idegrendszeri, a veseproblémák kezelésében.


Kacsatojás:

Olajos ízű tojásfajta.

Ügyelni kell vele, mert a kacsatojás gyakran szennyezett baktériummal, mivel a kacsa piszkos helyre tojik. Ennek ellenére fogyasztható, ha legalább 15 percig főzzük vagy süteménybe tesszük. Főzés után a fehérje kékes, a sárgája vöröses-narancsszínű lesz.

Csak nagyon frissen fogyasszuk, habok, krémek készítésére ne használjuk.

Fehérjéje nem verhető habbá.


Fácán és fogolytojás:

A tojások kisebbek és kerekebbek a tyúkénál, fehérek, sárgásbarnák vagy olajzöldek. Barna vagy fekete foltok borítják, amivel a tojásokat álcázzák a ragadozókkal szemben.

Keményre főzve salátákba, aszpikokba vagy előételként használják.


Gyöngytyúktojás:

Héja barnán pettyezett, ízletesebb, mint a tyúktojás. Közepesre vagy keményre főzik, és zöldsalátával tálalják. Főzési ideje 3-5 perc.


Sirálytojás:

A tojások sirályfajonként különbözőek, valamennyit sötét foltok borítják.

A tengeri madarak tojásaitól eltérően a sirálytojásnak nincs erős halíze.

Főzési ideje 5 perc.

Hidegen, zellersalátával kitűnő.


Strucctojás:

Ritka és drága tojásfajta, mert a strucctojások nagy része vagy részlegesen kikel, vagy megsül a napon. Mérete a tyúktojás húszszorosa, egy tojással jóllakik egy négytagú család.


Teknőstojás:

A tengeri teknősök tojását Dél-Amerikából, Afrikából és a Karib-szigetekről importálják. Ritkán kapható, puha héjú csemege, az ínyencek nagyra becsülik pikáns, olajos íze miatt.


Itt a link, innen másoltam ki:

[link]

2011. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kacsatojásal van a gond nem a libával.
2011. márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyersen nem.

Főzve sütve igen.

Hőkezelés hatására elpusztulnak a szalmonellák.

2011. márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kacsatojás is ehető hőkezelés után.
2011. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a kacsatojást is évek óta esszük és még nem volt belöle szalmonella, csak jól meg kel sütni és 2x megmosni
2011. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem igen és a kacsatojás is.Vannak néma kacsáink és amikor megettünk egy tojást semmi baj nem lett.Csak jól meg kell sütni/főzni.Bár a libánk még nem tojik, biztos nem lehet rossz a tojása.
2015. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!