Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A péntek este készült tejfölös...

A péntek este készült tejfölös csirke (tésztával) holnap még ebédkor megehető?

Figyelt kérdés
Túlméreteztem az adagot, még van belőle. Sajnálnám kidobni, inkább elvinném ebédre, csak nem tudom hűtőben a tejfölös étel meddig áll el...
2011. okt. 2. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha hűtőben volt,akkor szerintem még holnap megeheted.
2011. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Símán!

Én a bontott tejfölt is felhasználom még egy hét múlva is, és látod még mindig itt vagyok! Úgyis felforralod, nem lesz semmi baj!

2011. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tejfölös csirkét én max másnap enném meg, negyednap már biztosan nem.


Egy ajánlás alapján:


"Kifőzött tésztát például nem szabad tárolni! Még akkor sem, ha azonnal lehűtjük. A tészta ételmérgezést okozó mikrobák táptalaja.


A sült húst 3-4 napig, a főtt húst 1-2 napig, a kisütött vagdalt húst 2-3 napig tárolhatjuk normál hűtőben."

2011. okt. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is a tészta miatt aggódnék, nem a tejföl miatt. a tésztaféleségek savanyodnak meg legkorábban, ezért pl a tésztás levesek sem tarthatók még hűtőben sem egy napnál tovább.

ha fagyasztottad volna más lenne a helyzet, de sima hűtőben szerintem a 3 nap sok.

de , ha reggel megkóstolod, hogy okés, akkor sem biztos, délre még jó lesz.

2011. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Végül már nem hoztam el.
2011. okt. 3. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!