Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom hullámos papagájo...

Hogyan tudom hullámos papagájomat lefoglalni?

Figyelt kérdés

Hullámos papagájom egész nap csak kiabál...nem rég lett véve, úgyhogy hozzám még nem nagyon ragaszkodik...a játékai nem érdeklik...Hogyan foglalhatnám le?

(Párt nem fogok neki venni) A kalitkába akasztható kis rugós madárfiguráról mi a vélemény?


2011. ápr. 23. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha előtte kicsit gondolkoztál volna mielőtt megveszed, és utána nézel milyen is egy ilyen madár, tudnád, hogy állandóan kiabálnak
2011. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt papagájom! Én neki tükröt akasztottam be neki meg az állatkereskedésben lehet neki venni csőrkoptatót, vagy olyat ami magokból van vagy olyat ami mészből! Én az enyémnek tökröt és mészből készített csőrkoptatót akarsztottam be! és nem azt mondom, hogy nem volt hangja de lényegesen lecsendesült!
2011. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beus35 ***** válasza:

Hinta,

Odus papagáj,csengő!

Sokan azt fogják írni ne vegyél!

Én a saját tapasztalatomat írom,nálunk ez jött be!

És én kis tükrös csengőt is adtam neki,míg egyedül volt!

Repülni kiengeded??Ki kell!

2011. ápr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak úgy hozzátenném, hogy van rajta kívül más madaram is...nimfa papagáj...küztudott, hogy ők nagyon hangosan ordítanak, de az enyém elvan...néha hallatja a hangját csak, sőt neki játéka sincs, mert őt se érdeklik ezek a dolgok....viszont a hullámosnak vettem játékokat, de nem játszik velük...csak kiabál...
2011. ápr. 23. 13:09
 5/11 A kérdező kommentje:

a nem kioktató válaszokat köszönöm :)

tükrön már gondolkodtam, azt valószínüleg kapni fog...ki van engedve rendszeresen, minden délután több órára, és ha ráérek délelőtt is szabadon van...

2011. ápr. 23. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedveskedj neki "tyúkhúrral".Nagyon szeretni fogja.A kalitkában mindig más helyre tedd,így keresi és ez lefoglalja.A tükröt én is ajánlanám.Gyakran rendezd át a lakhelyét,így mindig újra és újra felfedezheti.Remélem,segített a válaszom.
2011. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tükröt,csengőt,műpapagáj soha. Ezek nem játékok hanem a kereskedők trükkje hogy még több vackot tudjanak rádsózni. Többet ártanak vele a madárnak mintsem azt gondolnád. Tükör és egyéb fém "játékok", csengő, stb nem lehet bent egy papagájnál mert csak agresszív lesz vagy elpusztul tőle( tükörkép etetése, stb.). A csengő például a hallásukat károsítja a tükör és a műpapagáj úgymond "mentális" problémákat fog okozni. A csengő másik kevésbé ismert "baja" hogy a legtöbb esetben olyan fémből készült amitől a madár amikor nyalogatja (vagy esetleg lenyeli!) nehézfém mérgezést kap.


Tegyél be nekik hintát, fűzfagallyakat, csőrkoptatót mindenképpen, atkatoxot, és rendelj az internetről natúr fából készült játékokat. Mert te lehet hogy nem látod őket játszani de hidd el hogy amikor nincsenek kiengedve nem egy helyben üldögélnek legszívesebben hanem játszanak,rágnak valamit. De ha nincs játékuk amivel elszórakoztathatják magukat akkor egy idő után saját magukon fognak szórakozni pl.tolltépés,öncsonkítás.


Nagyon sajnálom azokat a madarakat amiknek a kalitkája tele van minden hülyeséggel csak azért mert azok a magukat kereskedőnek vagy tenyésztőnek nevező tudatlan emberek(tisztelet a kivételnek) azt mondták kell a madárnak és a gazdák nem veszik a fáradtságot arra hogy kérdezzenek és érdeklődjenek olyan fórumokon ahol megbízható tenyésztők/emberek válaszolnak. De ha véletlenül rá is talál egy ilyen fórumra és megkérdez/ír valamit akkor talán 50ből 1 ember visszamegy és elhiszi, változtat ha jó szándékból azt írják neki hogy sürgősen változtass meg/dobdj ki/vegyél ezt vagy azt ha boldog és egészséges madarakat akarsz de a maradék 49 ember soha többet nem megy vissza arra a fórumra és a madaraik tovább szenvednek legrosszabb esetben életük végéig.

2011. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beus35 ***** válasza:

Már írtam mi volt a papagájomnak,és nem szenvedett!!

Előző papagájom 17 évig élt!!

Most párban vannak,de van csengője és hintája is,és boldog!Míg nem volt párja,addig volt odus papagáj,amit imádott!!

Itt mindenki leírhatja a véleményét,de mást nem itt kéne szidnia stb...Itt kérdést tesznek fel,amire válaszol mindenki úgy,ahogy gondolja helyesnek,de nem kell mást szidni!Ez az én véleményem!

2011. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A madártatást nem gondolni hanem tudni kell!!!

Sajnos van olyan ember aki pl. chipset,süteményt ad a madarának mert azt gondolja hogy ha ő eszi akkor a madár is eheti. De ha megkérdezne egy tenyésztőt máris tudná hogy tilos. Tehát nem gondolni kell azt hogy lehet nekik adni tükröt,stb. mert árulják a boltban hanem tudni kell hogy igen árulják mert ha megveszik pénzt kapnak érte de egyáltalán nem tesz jót a madárnak. És nem lehet az a kifogás hogy de hát a papagájom szeret vele játszani mert ennyi erővel a mogyorót is megennék mert ők nem tudják hogy aszpergillózist kapnak tőle. Mi vagyunk felelősek a jóllétükért már csak azért is mert ők nem tudják hogy mi jó és mi nem jó nekik. És ha már 4-5 vagy több tapasztalt tenyésztő mondja azt hogy mindenféle problémákat, betegségeket okoznak ezek a felesleges "játékok" akkor elkéne gondolkozniuk az embereknek hogy kinek hisznek? Az informálatlan kereskedőnek akinek még talán állata sincs vagy ha van is rosszul tartja őket(a közelünkben lévő kereskedésben vettünk vitaminrudat de tele volt a doboz halott molylepkével és a rúd is rossz volt ezért visszavittük hogy kicseréljük erre a kereskedő azt mondta hogy nincs semmi baja de ha nekünk nem kell majd odaadja a saját madarainak) vagy a tapasztalt és informált tenyésztőknek akik ezerszer több dolgot tudnak mint az átlag madártartók?

2011. ápr. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

zenével. :Dxd

vagy kérdezd meg mi érdekli. -.-

2011. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!