Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a hullámos...

Mit csináljak a hullámos papagájommal?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja vettem egy lány hullámos papagájt. Szegényke elég stresszes, elhanyagoltam, mert nem volt rá időm. Persze nem kézzel nevelt, és látszik rajta hogy fenyegetve érzi magát. Alig lát szinte, mert 4-kor érek haza minden nap, és aztán annyira fáradt vagyok, hogy alszok, meg tanulni is kell :( (tudom, erre előbb kellett volna gondolnom... :( )


3 lehetőség van:


A: veszek neki egy párt, az se fog szeretni, de legalább nem lesznek magányosak, eggyütt el lesznek, bár az biztos hogy nagy hangzavar lesz, és ehez nincs nnagy kedvem. :(


B: van egy ismerősöm, akinek vannak papagájai, és nagyon kedves, energikus, és szereti őket, plusz neki türelme is van. Nos, megkérdezhetném hogy át veszi e. De ez neki nem lenne rossz? 3 hónap magány után megint megy máshova?


C: a nyári szünetig ez lesz, hogy van amelyik nap csak kaját, vizet cserélek neki, és addig lát. De a szünetben lehet hogy lesz hozzá nagyobb türelmem, itt vele lenni, beszélgetni vele, stb.. :( remélem.


Mindenesetre kiderült hogy nem vagyok jó gazdája, ide türelem kell, és lehet hogy úgy se lest soha szelíd, de kell neki a társaság és ezt tőlem nem kapja meg. Már úgy sajnálom, és minden éjszaka arról álmodok, hogy valahogy megszökik, vagy valami baleset okán elpusztul. Ez így szörnyű. :( Kérlek adjatok tanácsot, hogy melyik lenne a legjobb megoldás.


2011. máj. 7. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha zavar, hogy hullámos, akkor vasald ki.
2011. máj. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A B-verzió!! Az állatokkal foglalkozni kell, nem csak etetni itatni. Ha erre nincs időd meg kedved, add oda, csak jobb lehet neki...
2011. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel 2-3 hónapig hagytad szenvedni szegényt(nem tépte meg magát??) amikor másnak a papagája 1 nap alatt félig kopaszra tépi magát ha nem tud valami miatt foglalkozni vele akkor tényleg az lenne a legjobb ha a B verziót választanád. Mert ha erre nem gondoltál mielőtt megvetted lefogadom hogy sok egyéb hibát is elkövettél/elkövetsz a jövőben ha megtartod és párt veszel neki mert igaz hogy nem lesznek magányosak de mindenféle problémájuk lesz pl.vitaminhiány, mentális problémák, elhízás,stb. tehát inkább a B verzió.
2011. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!