Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a hullámos...

Mit csináljak a hullámos papagájommal?

Figyelt kérdés
A napokban vettük, még olyan kicsi, hogy biztosra nem lehet tudni a nemét, egyedül van. Viszont nem hajlandó enni és inni sem. Legalábbis semmi nyoma annak, hogy evett volna, inni pedig még nem láttuk.
2009. jún. 25. 17:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Ma végre rátalált a kajára, remélem már megjegyzi, hogy az etető nem ellenség, hanem etető. Az itatóját még ellenségnek tekinti. Meg néha "bekattan" nekimegy a játékainak, főleg a tükörnek.

Ez mitől lehet?

2009. jún. 26. 14:47
 2/3 Secu ***** válasza:

Szerintem nehezen szokja az új helyét,de idővel megfog változni,csak türelmesnek kell lenned.Amúgy régebben én is kaptam egy hullámos papagájt,és azt tapasztaltam,hogy ha egyedül van meg se mukkan,és egy helybe gubbaszt..Én is azt hittem baja van,de olvastam a neten,hogy párra van szüksége.Vettünk is neki társat,és teljesen megváltozott,elég hiperaktív lett,be sem fogták a szájukat a társával:D:D

Úgy tudom,hogy csak ellenkező neműeket érdemes összerakni,mert másképp erőszakossá válnak a papagájok.Szerintem ha már megtudod állapítani a nemét(csőre feletti rész színéből),akkor feltétlen vegyél neki társat!

2009. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nekem már gyerekként volt hullámosom, egyedül volt. Imádott játszani, sokat csicsergett, meg rengeteg mindent meg lehetett neki tanítani...akár rövidebb mondatokat is :)

A mostani papagájom is már kezd elevenedni, csicsereg, kiabál...a játékaival még csak ismerkedik. Inni még nem láttuk, de evés terén már semmi gond nincs; egyenesen fal.

Ja, és bocsi, de mivel én azt szeretném, hogy beszéljen (ne csak csicseregjen), és nem szeretném szaporítani, így nem veszek mellé társat.

Az egy neműekkel meg inkább akkor van baj, ha pl. 1tojó-2hím, mert akkor a hímek összevesznek a tojón. Fordított aránynál, pedig fordítva.

2009. júl. 1. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!