Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Mivel etessek egy csimaszt?

SOS! Mivel etessek egy csimaszt?

Figyelt kérdés

Reggel találtam az úton,fészek sehol.Már vannak tollai,de nagyon kicsi nem tud repülni.:(Nagyon fázott,sajnos nem tudtam azonnal melegre tenni,de most már kezdem felmelegíteni.Köles van itthon az jó neki?Később képet is csatolok.Életben maradhat?

32N


2011. máj. 10. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kiásni valahonnan gilisztát? Vagy horgászbolt nincs a közelben? Ott vehetnél neki gilisztát, csontit, ezeket kisebb darabokra vágva csipesszel kellene adagolni a szájába. Az anyukája is így teszi. Nagyon remélem, hogy sikerül életben tartanod! :)
2011. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézd, találtam egy tök jó oldalt, leírja hogy melyik fiókát hogyan kell etetni:

[link]


Remélem hasznodra tud válni!

2011. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Öhm, a csimmasz nem a cserebogárlárva. Legalábvbis itt NyMO-n. Amúgy már leírták. Csipesszel adagold neki! Sok sikert!
2011. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudom milyen madár a csimasz. Nálunk is a cserebogár lárváját hívjuk annak, vagy pajornak, de az iskolában is így tanultuk.

Ha valamilyen madár, vegyél neki csontit a horgászboltban,már, ha húsevő...

Üdv Fejér megyéből.

2011. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos elpusztult,pedig egy órája még élt.

Talán ha sikerült volna hamarabb melegre tennem és megetetnem akkor talán....... :(

Tele volt tetűvel,biztosan azok is szívták a vérét.Nagyon sajnálom szegénykét pláne,hogy nem sok kellett volna neki,hogy tudjon repülni.

Széncinege volt :(

2011. máj. 10. 10:58
 6/10 A kérdező kommentje:

Nálunk így hívják a madárfiókát :)A cserebogár lárvára még nem halottam./Békés megye/

De találtam egy oldalt és mind a kettő helyes:

[link]

2011. máj. 10. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:
sajnálom szegényt:(( én is még a cicák szájából is kiveszem a madarakat, és megmentem, ha lehet.
2011. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegényem. Sajnálom a madárkát is és téged is. De lehet hogy így jobb neki. Nekem is volt egy kisfecském, két hét szenvedés után múlt ki...

Lehet hogy már akkor súlyosan megsérült, mikor kiesett a fészekből. A tetvek lehetnek azért rajta, mert elpusztult az anyukája és nem tisztogatta.

Szomorú, de sajnos van ilyen. Legalább te tenni próbáltál érte valamit. A legtöbben csak elmennek mellettük.

Amúgy én is cserebogárlárvának ismerem, akartam is írni, hogy temesd be és adj neki eperlevelet.

2011. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem tudtad megmenteni. :( Nekünk is volt már többször (kisveréb), de sajnos azok is mindig elpusztultak. :( Galambokat már sokszor gyógyítottunk meg (törött szárnyúakat), de kis fiókát még nekünk se sikerült.

(első 2 válaszoló voltam)

2011. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is nagyon sajnálom!

Viszont a link nagyon hasznos volt.Most már tudom,hogy azonnal adni kell nekik enni,mert kiszáradnak és elpusztulnak.

A kisfiamat /3 hós/ vittem orvoshoz 7 körül,ezért csak gyors betekertem egy rongyba.Hazaértünk 10 körül még élt,ástam gilisztát,de mire odaadtam volna neki addigra elpusztult.:(

2011. máj. 10. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!