Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tartsunk papagájt?

Hogyan tartsunk papagájt?

Figyelt kérdés

Elég sok kérdésem van, melyekre a konkrét választ egyelőre nem találtam meg a neten, ezért minden válaszért hálás vagyok. Papagájtartáson gondolkodom, de elég sok alapvető kérdésem van. Mire kell figyelni egy madár kiválasztásakor? Hol lehet megbízható tenyésztőt találni? Mit jelent az, hogy "foglalkozom" a madárral ( konkrét 3-4 órás játékot és tanítgatást, vagy úgy is szórakozik, ha repkedhet a szobában) ? Mennyit lehet a kalitkában, és mennyit kint?( szabályszerűségekre, rendszerességre gondolok) Hogy oldjátok meg a madárpiszok takarítást? Meg lehet tanítani, hogy nagyjából hova ürítsen, vagy abszolút összeegyeztethetetlen a padlószőnyeggel? Engem nem zavar a rikoltozás, de érdekelne, hogy a zajszintjük fajra jellemző vagy egyénfüggő? Kölyökcicához és kutyához szoktatás működhet?

(Kissándor papagájt, vagy nagysándort szeretnénk.Az ő zajszintjük is érdekelne.:) Tudom, hogy ezek hülye kérdések, nem fogunk felkészületlenül papagájozni, de valahol meg kell kérdezni.)


2011. máj. 16. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Dehogy hülye kérdések, a legfontosabbak ezek..:) A fajhoz kapcsolódó kérdésekhez nem nagyon tudok hozzászólni, ilyen papagájom még nem volt. De a rendszeresség minden papagáj életében fontos, és ha kiegyensúlyozott, tehát megszeret titeket és a helyet, akkor szinte szoktatni sem kell, reggel nyitva hagyhatod a kalitkát, akkor sem lesz kint egész nap. Ha 9 körül kiengedem őket, délben-dél körül az enyéim hazamennek aludni. Olyan 4 körül szintén tartanak egy csendespihit a kalitban, majd még egy picit nézelődnek kint, és sötétedéskor végleg visszamennek. Ez eddig úgy vettem észre, nem fajtafüggő, tehát megkockáztatom, a sándorok is így viselkedhetnek. De a lényeg, hogy az estét mindenképp a kalitban töltsék. Éjjel történhet bármi: kattan a hűtő a konyhában, fordulsz az ágyban és leesik a könyv, akármi: ha a papagáj megijed, balesetveszélyes lehet. Amitől napközben nem kap szívbajt, az álmából felverve sötét helyen durva lehet.

A zajszint egyrészt fajtafüggő: egy alap hangerővel rendelkeznek, amit a sándorok esetében nem ismerek. De annyi biztos, hogy ha foglalkozol velük, és nem érzik magukat egyedül, nem szenvednek hiányt sem mozgásban, sem térben, sem társaságban, akkor egyik papagáj sem fog kiabálni.

A foglalkozás alatt azt kell érteni, hogy egyrészt már a saját kalitkájában is feltalálja magát: legyenek kreatív játékai, mert igen okos s intelligens állatok, és igénylik, hogy dolgozhassanak valamin:) Másrészt kint is találjon magának való játékot, és ne a szobanövények vagy a tapéta leszedése legyen neki a legnagyobb buli:) (vannak direkt papagájoknak külső játékállványok, de virágállványt átalakítva te is csinálhatsz, vagy valami vastagabb ágat rögzítve, kötelekkel mászókákat kialakítva szintén jó megoldás lehet. És a legfontosabb: a személyes foglalkozás. ez fogja meghatározni, hogy milyen állatkád lesz. Ha megismered, és ő is kiismer téged, már könnyebben tudod kezelni. Erre nincsenek meghatározva kötelező órák: szerintem érzi az ember, mennyire van neki türelme, és a papagájt mennyi időre tudja lekötni (egyre hosszabb időre lehet majd).

Remélem így is, hogy nem ezt a fajtát ismerem, kaptál valami használható infót a későbbiekhez.

2011. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Madárpiszok: én még egyiket sem tudtam megtanítani, hogy konkrét helyre ürítsen, szerintem és legjobb tudásom szerint erre nem lehet. De általában egy bizonyos helyen tartózkodnak a szobában, vannak/lesznek stabil helyeik, többnyire oda fognak. Én azt a helyet tettem linóleummal papagájbiztossá. (erre külön jók a papagájmászókák/állványok, amikről írtam: ha az leköti őket, és ott fognak pihenni, ücsörögni, akkor 99%ban oda is fog menni a piszok, és így elég csak azt az 1-2 nm-t újságpapírral, vagy valami esztétikusabb, de tisztítható dologgal leteríteni.)
2011. máj. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Óóó, szuper, köszönöm! Nagyon hasznos a válaszod.

Tudom, hogy nem ismered a fajtát, ezért még esetleg arra is várnék választ valakitől, hogy párban kellene-e tartani a sándor papagájt, vagy egyedül is elvan?

Még egyszer köszi!

2011. máj. 16. 23:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy nedves vagy száraz zsebkendővel fel lehet szedni az ürülékét.

Szobatisztaságra meg lehet őket tanítani de nagyon kockázatos. Mert ha oda ürít ahova akarod és ezért megjutalmazod akkor lehet hogy csak oda akar majd(akkor is amikor a kalitkában van) hogy kapjon érte jutalmat. Vagy lehet hogy csak akkor fog ürteni amikor te is ott vagy hogy biztos kapjon érte jutalmat.

Tehát egyáltalán nem tesz jót az egészségének ha órákon keresztül tartogatja amíg pl.haza nem érsz a munkából.

2011. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!