Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a véleményetek a papagájhám...

Mi a véleményetek a papagájhámról?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon olvastam, hogy kinti röptetéshez javasolták.

Biztonságos? Kényelmes a madárnak? Nem fél kint? Milyen tapasztalataitok vannak a hámmal kapcsolatban?


[link]


2011. máj. 29. 11:20
 1/9 Beus35 ***** válasza:

Én csak olvastam,illetve láttam,de nekem nem tetszik,szerintem kínzás!

Elég az,hogy kalitkába vannak,én is örülök,ha a lakásban ki tudom engedni őket,és egész nap röpködnek!!

Én ellenzem!!Ez a véleményem!

2011. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyan mért lenne kínzás?

Mert kiviszed reptetni a szabad levegőre?

Szerintem jó dolog, én is be akarok szerezni majd 1-et, ha lesz rá időm :)

2011. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem jó hogy van.

Ha megfelelően hozzá van szoktatva a madár akkor biztonságos és ha nem is teljesen kényelmes(a kisebb madaraknak egy kicsit nehéz) de megtűrik.

Én a 2 nimfámat szoktam kivinni. Érdemes a hámot a madártól kb. 10 centire erősen fogni mert az első 1-2 hónapban még akkor is ha mindennap kiviszed félni fog legalábbis az enyémek nagyon féltek. A bejárati ajtó kinyitásától kezdve a kocsikon,bicikliken át a színes ruhákig,táblákig mindentől megijedtek. De ma már az egyik nem fél semmitől(valamikor csukott szemekkel ül az ujjamon). A másik a hirtelen mozgó dolgoktól még megijed de már kezdi megszokni.

2011. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

17:16

Nekem is 2 nimfám van.

Megkérdezhetném, hogy hol vetted a hámot?

És, hogy mennyibe került?

És engedi, hogy rátedd, vagy kicsit erőszakolni kell?:)

Bocs, a sok kérdésért.

2011. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beus35 ***** válasza:

Nem volt róla szó,hogy nimfa!!

Nekem hullámos papagájom van,és nekem ez a véleményem!!

Véleményt kérdeztek,nem kritikát másról!!

2011. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó,és egyáltalán nem állatkínzás.Akkor a kutyának is állatkínzás lenne,hogy pórázon megy.Márpedig ez nem így van. Youtube-on is láttam már videót róla,ráadásul egy iszonyú tapasztalt papagájtartótól,aki hihetetlen trükköket tanított a papagájainak,akik feltétel nélkül bíznak benne,bármit csinál,miközben az ujján ülnek,semmitől sem ijednek meg,és számtalan bemutatón járt már velük.A videóban a madarak egyáltalán nem ,,szenvedtek" a hámtól,sőt nagyon élvezték az egészet.Persze tanult kis jószágok voltak,parancsszóra mentek a csávó ujjára,és jött is a klikker meg a jutalomfalat. Sok idő mire megszokja a madár,de ha ez meg volt,nagyon nagyon fogja élvezni.
2011. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem tartom állatkínzásnak. Ha olyan papagájom lenne, akkor biztos beszereznék neki egyet. Videókat láttam többet is, egyiken sem tűnt a madár sem idegesnek, sem zavarodottnak. Nyugodtan ültek a gazdi kezén, a padon odébb röppentek a háttámlára, a szökőkútnál be a vízbe, stb.
2011. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

17:25

A kamikazee.hu oldalról rendeltük de már nem tudom mennyit fizettünk.

Lépésről lépésre hozzájuk szoktattam(nem volt nehéz dolgom mert mindkettő engem tekint a párjának és bíznak bennem) de a hám fejrésze szűk ezért mindig átfogom a testüket és úgy húzom bele a fejükbe. Miközben rájuk teszem rágcsálják a hámot itt-ott(főleg a karikát az elején) de miután már teljesen rajtuk van nem rágják csak nézelődnek.

2011. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a válaszokat!
2011. máj. 29. 22:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!