Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan érhetném el azt, hogy...

Hogyan érhetném el azt, hogy a hullámos papagájom megtanulja a bejáratot a kalitkájába?

Figyelt kérdés
Néha kijöhet és szabadon lehet a szobában. Helyére is menne ő magától, de soha nem találja meg a bejáratot sajnos, mert mindig a kalitka tetején próbálna bejutni. Ujjamra még nem áll rá, de a kaját már elfogadja tőlem és hozzámer érni az ujjamhoz, kezemhez is, szokott puszilgatni néha, az orromat is. :) De amíg nem áll rá az ujjamra, hogyan érhetem el azt, hogy ő magától megtanulja, hogy hol van a bejárat??? Nem mindig egyszerű a megfogása...:(
2011. máj. 29. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
divatos szobanövények*
2011. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szinte az összes szobanövény mérgező nekik.

Próbáld étellel egy botra csalogatni és így a bottal együtt próbáld betenni a kalitka ajtaján. Egy idő után megtanulja hogy a bot azt jelenti hogy bekerül a helyére(idővel a bot helyett az ujjaddal is beteheted).

2011. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Na ez is nagyszerű ötlet! A bot! Bevetem majd, míg nem áll az ujjamra, hátha a botra rááll! :))
2011. máj. 30. 08:42
 14/17 TasTóbiás ***** válasza:

Mi pont a tegnap értünk el áttörést ez ügyben!!!


Feltételeztem, hogy nem látja a kalitka ajtaját: mindenütt rács, mind egyforma, stb.

Ezért egy ülőrudat (én normál természetes ágakat használok) kettévágtam, pont akkora méretben mint a kalitka bejárata, és odatettem.

Pikk-pakk ráültek, másnap meg ki is mentek. Visszamenni ugyanugy a tetején járkáltak, éééhesek voltak... és a has győzött!!!

Megtalálták a bejáratot

2011. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen neked is a tanácsod. Most mindjárt ki is próbálom.
2011. máj. 30. 14:13
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha kívülről egy akár műanyag ülőrudat raksz az ajtóba könnyebben be és ki tud menni.
2011. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az enyém magától megtanulta 3 nap alatt. Engedd ki többször, majd fogd meg, és tedd be a kalitkába. Egy idő után megtanulja.
2012. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!