Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek hogy jól érezze...

Mit tegyek hogy jól érezze magát új, fiatal hím hullámosom?

Figyelt kérdés
Pár napja vettünk egy - állítólag a fészekből nem rég kirepült - hím hullámos papagájt. Elég ijedtnek tűnik szegény, látszik hogy fél még tőlünk. Mit csináljak hogy szelíd legyen? Beszélek hozzá, fütyörészek neki, próbálom etetni a kezemből (egyelőre megijed ha benyúlok a ketrecbe). Gondoltam rá hogy venni kéne egy párt neki, de egyrészt adok még neki pár napot (hetet?), hátha megszokja az új környezetét, másrészt úgy tudom párokat nem nagyon lehet szelidíteni, inkább egymással foglalkoznak. Normális hogy ilyen rémült? Ha veszek neki párt akkor lehet az is hím vagy jobb lenne egy nőstényt venni? (azt nem akarom hogy szaporodjanak) Szóval dióhéjban: milyen tanácsokat tudtok adni? (Volt már amúgy hullámosunk, de élete nagy részét nem nálunk töltötte, és a minap meghalt szegénykém:()
2011. máj. 30. 16:11
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Amúgy utána olvastam alaposan a témának, csak több helyen ellentmondásokba ütköztem. (pl. lehet-e két hímet együtt tartani, mit ehetnek és mit nem, lehet-e nekik tükrös csengőt adni stbstb.) A madaraknak is van egyéniségük, én legalábbis ebben hiszek, de azért alapvető igazságok biztos léteznek, szóval várom a hasznos tippeket.
2011. máj. 30. 16:16
 2/41 anonim ***** válasza:

nekem kb 3 hete van..

és az enyém kb 3 nap után kezdett el csipogni meg ugrálni meg hintázni meg ilyenek előtte meg sem mert mozdulni szegény..azt hittem már enni sem fog..és kb 1 hét után engedtem ki..de csak kesztyűvel nyúlok be hozzá mert megcsíp..és nem tudom róla leszoktatni..de így nem fáj..:D és ha kiengedem akkor általában meg tudom fogni..

szóval normális hogy még rémült..hiszen új helyre került..pár nap és megnyugszik..:D

enyém is fiú egyébként és egyedül van..de én mindig zenét kapcsolok neki és táncol rá meg csiripel..:D de ő már 2-3 nap után evett a kezemből is..

2011. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:

Ez természetes, hogy még fél és rémült. Az elején minden papagáj így viselkedik. Néhány nap alatt megnyugszik. Eleinte nem kéne őt piszkálni, hagyni kell, hagy szokja meg a környezetét és téged, hagy figyeljen. Társat bármikor vehetsz neki, akár most is. Szerintem jobban érezné magát, ha lenne társa, mert társas élőlények. Ugyanúgy megszelídülne és szeretne téged, mintha egyedül tartanád! Nekem 3 hullámos papagájom van és szeretnek engem! Szerintem mindegy, hogy fiút vagy lányt veszel mellé, bár valószínű jobban örülne egy lánynak. Nem fognak szaporodni ha nem lesz bent odú. Meg azt hallottam, csak akkor szaporodnának ha van bent odú, meg ha 2 pár lenne bent...

Zenét azt nagyon szeretik, mindenképp kapcsolj neki mindig zenét! Játékot bármilyet berakhatsz neki, tükröt is nyugodtan. Azt csak akkor vedd ki, ha úgy látod, hogy már agresszívoskodik vele, mert egy idő után előfordulhat ilyesmi, de amúgy szerintem adj neki mindent. Mi lett a neve neki?

2011. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

Mielőtt adnál neki tükröt(vagy műpapagájt) olvasd el a válaszokat itt és remélem utána már nem akarsz adni neki: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1835063-volt..

A csengő is agressziót okoz de emellett még halláskárosodást és ha sokat játszik vele nehézfémmérgezést esetleg begygyulladást is.


Ha még csak pár napja van nálad ne várd el tőle hogy egyen a kezedből. Ez néhány papagájnál 3-5 nap de valamelyik csak pár hét után kezd kézből enni. Legyél türelmes vele és hagyd hogy ő közeledjen. És fontos hogy ne tegyél hirtelen mozdulatokat mert ha megijeszted vesztesz a bizalmából.


Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sajtot.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, barackot(mag nélkül), banánt, kivit, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), házi salátaféléket(a bolti a permetezés miatt mérgező), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.


2 hím ha elég nagy a kalitka békésen elvan. 1 hím 1 tojó is békésen elvan de előbb-utóbb párba állnak és ha sok tojást,zöldet adsz nekik odú nélkül is tojhat a tojó. De van olyan pár is amelyik még odúval és sok tojással se akar költeni mert nincs mellette másik 2 pár(2 pár madarat nem szabad együtt tartani mert az egyik pár bántani fogja a másikat ezért kell 3 pár minimum). De persze az is lehet hogy kevés tojás és odú nélkül is tojni fog a tojó tehát ha még véletlenül se akarsz fiókákat akkor hímet vegyél mellé.

2011. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóval annyiban ellenkeznék, hogy sajtot néha-néha lehet adni neki. Az enyémek is kapnak néha, persze tényleg nem gyakran és semmi bajuk nem volt soha.

Valamint néha túrót is lehet adni nekik só és cukor nélkül.

Szerintem a tükör-csengő dolgot nem kéne így felfújni, nem ezen fog múlni az életük, ha ezektől bajuk lenne, akkor nem árulnának ennyit belőlük. Legalábbis nekem régebben is voltak papagájaim és nem volt semmi probléma semmilyen játékból, pedig többféle volt/van nekik.

2011. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Amúgy megint itt egy újabb ellentmondás, ugyanis sok helyen olvastam hogy spenót és sóska levelet lehet nekik adni, itt meg azt állítja vki hogy nem. Na most döntsd el... Tükrös csengőt kivettük a ketrecből, mert bár az előző madarunk (elhunyt szegényke) szeretett vele játszani, de jobb a békesség. Jelenleg van a ketrecében két hosszákás műanyag tál (egyik a víznek, benne vitamin cseppel, másikba köles, amit nem eszik, gondolom azért mert még pici és nem tudja kibontani a csőrével), két rúd amin áll (egyik alacsonyabban, másik magasabban), egy kisebb műanyag rúd (az praktikus, ugyanis arra rakjuk fel a fürtös kölest, na azt viszont pusztítja rendesen), valamint egy hinta, amire még nem merészkedett rá. Van még egy fürdetője is, abból néha iszik, meg szerintem bele is mehet mert kaki és madártoll is van benne:). Bolti salátát adunk neki minden reggel, de alaposan megmosva, kb 10 percre beáztatva (állatkereskedésben mondta az eladó hogy így kell mert mérgező lehet különben). A ketrec aljára homokot szórtunk, mert olvastam hogy az is kell az emésztése végett (előzőnek újságpapírt raktunk be, de azt elég sűrűn kellett cserélgetni). Szépián gondolkodom, de nem tudom hogy fiatalon használná-e... Mit tudtok még ajánlani? (műanyag madár is van, azt az előző madárka sem szerette, félt tőle, és az új családtag sem nézi jó szemmel, úgyhogy az mellőzve van).

Ja, amúgy Csöpinek, Csöpikének hívjuk, mert olyan picike. :)

2011. máj. 31. 10:54
 7/41 anonim ***** válasza:
Amibe a magkeveréket teszed az a tál ne olyan legyen mint az itatója, hanem az normális beakasztható tálka legyen, abból nagyon szeretnek enni. És vitaminos magkeverék legyen neki bennem amit lehet kapni díszállatkereskedésekben. Abba minden féle mag van, nem csak egyfajta. Legyen ezen kívül még egy ilyen beakasztható tálkája amibe meg reszelj répát, almát. Szeletelhetsz bele paradicsomot is néha és néha banánt is reszelhetsz bele. Legyen neki sok játéka: Ha nem akarod, hogy a tükrös csengő legyen bent, akkor vegyél több olyan kis műanyag játékot, amik ilyen szép színesek: pl. karikák, színes gömböcskék vannak rajta. Ezeket szeretik. Az ülődúdjára tegyél karomkoptatót mindenképp! Ezt is szerezz be neki, mert nagyon fontos. A szépiát is szereld fel szépen, hogy a csőrét is tudja koptatni, mert ez is nagyon fontos. Mivel ha túlnő a csőre, akkor akadályozhatja őt az evésben. Ezért fontos hogy legyen neki csőrkoptatója is, használni fogja, tedd be neki!
2011. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóval nem teljesen értek egyet.

A sóska relatívan magas oxálsavtartalommal rendelkezik ami a Ca-t elszívja a szervezettől (kalciumhiány!) és kálcium-oxaláttá alakulva a húgyutakba kövesedést okoz! A spenótot már nem tudom miért nem szabad adni(régen olvastam) de azt se adj neki.

Az itatója és az etetője is rácsra akasztható legyen és NE önitató,önetető mert ezeket nem lehet rendesen kitisztítani mivel keskenyek. Fontos hogy az itatóját naponta alaposan mosd ki(fertőzés elkerülése miatt) egy szivaccsal az etetőjét pedig hetente. Kereskedésben vehető magkeveréket vegyél neki de mielőtt adnál neki belőle nézd át kicsit mert ha bogarakat vagy bogarak nyomait esetleg penészesnek,rossznak látod dobd ki az egészet(lehetőleg ne olyan keveréket vegyél amiben mogyoró vagy dió van).

Műanyag játékok helyett natúr fából készülteket vegyél/csinálj neki mert a csőrkoptató nem elég ahhoz hogy ne nőjön túl a csőre. SEMMIKÉPP ne műanyag vagy karomkoptatós műanyag ülőrudak legyenek a kalitkában mert ezek tönkreteszik a lábát(mivel mindegyik ugyanolyan vastag nem tornázik a lába, a karomkoptató kidörzsöli a talpát amitől fekély nőhet rá,stb) és még a karmai is túlnőnek. Inkább különböző vastagságú nem permetezett gyümölcsfaágak vagy fűzfaágak legyenek a kalitkában. Csőrkoptató mindig legyen a kalitkában mert kalcium van benne ami kell a szervezetének de emellett kell neki adni havonta egyszer max. kétszer főtt tojást is.

Bolti salátát semmiképp ne adj neki mert a mérgező anyagok megmosás és áztatás után is benne maradnak. Csak nem vegyszerezett házit adj neki.

2011. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Karomkoptatót nem fogok venni, mert az előző madárkának is volt az a fajta amit a rúdjára lehet ráhúzni, de az állatorvos mutatta hogy fekélyes lett tőle a talpa. Azt mondta a doki is hogy inkább árt mint használ. Bp-i révén sajnos házi salátánk nincs, csak boltit tudunk venni. Az előző madárnak be sem áztattuk, csak alaposan megmostuk, minden reggel adtunk neki frisset és nem lett tőle semmi baja soha. Zöldségesnél vett saláta is vegyszeres? Ki tudja... Vmi képet tudnátok linkelni hogy milyen etetőt/itatót vegyek neki? Mert nekünk az a hosszúkás, szűk végű van (én igazából azt is el tudom öblíteni, el is szoktam, de ha azt mondjátok az nem jó akkor lecserélem). Amúgy most már 5. napja van nálunk, de még mindig nem szokta meg az új helyét. Csak áll egy helyben egész nap, ha nyúlok a ketrechez hogy kicseréljem a vizét vagy rakjak be fürtös kölest akkor persze ugrabugrál, megijed. Csipogni sem sokat hallottam, bár az állatos szerint kb 4 hónaposan kezdenek el, Csöpi meg még csak kb 7 hetes. (ma mondjuk elég érdekes hangon és hangosan kiabált, mire kimentem csöndben maradt. Láttam hogy a kölese egyik részét lepusztította, megfordítottam, egyből neki is esett, szóval gondolom éhes volt azért lármázott. De legalább kiderült hogy nem néma. :))
2011. jún. 1. 15:31
 10/41 anonim ***** válasza:

Nyugi! Hamar meg fog szelídülni, csak még tényleg új neki minden, még nem ismer téged. Halkan beszélj hozzá gyakran. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat, mert attól megijed. Előbb utóbb megszokja, hogy adod neki a kaját és nem fog összevissza repdesni, hanem rögtön odamegy a kajához amit adsz neki, nekem már kézből esznek. Én már ott tartok, hogy az egyik hullámos papagájom kint volt ma a szobában. Hívtam és odajött hozzám!! Valamint mindig puszit ad nekem. Az ujjamra még nem állt, rá de szerintem hamarosan azt is megteszi legközelebb. Helyére is tudott menni, segítettem neki, hogy alátettem ilyen rácsot és ő rálépett és betettem a kalitka bejárathoz és beugrott! Nagyon okos!!

Ilyen etetőtált vegyél Csöpikének:

[link]

Egyébként milyen színű és fiú vagy lány?

2011. jún. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!