Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sólyom tartható lakásban?

Sólyom tartható lakásban?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy érdekelne a solymászat, viszont lakásban élek. Gondolom a válasz nemleges lesz, csak kíváncsi voltam.

Mivel azt nem akarom hogy szenvedjen szegény állat :D


2011. máj. 30. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy sólymászt....szerintem ketrecben tartja a kertben...
2011. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
akkor ne vegyél
2011. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi :D

meg persze tudom hogy engedélyek kellenek, csak az alapvető probláma hogy sokat érek engedéllyel, ah nincs hozzá sólyom :D

2011. máj. 30. 20:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg Kóka is tartható.
2011. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát egy szoba méretű röpde dukál neki. Ha ez nem biztosított, akkor nincs min tovább rágódni.

Szép gondolat, de ez már eldőlt kérdés.

2011. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam. :D. De megért egy kérdést.

köszi ^^

2011. máj. 30. 20:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, az oroszlán mellett. Megőrültél?
2011. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lakásban nem hiszem, szerintem mindig kerti ketrece van. Aminek egyébként nem kell hatalmasnak lennie, csak ellegyen benne.


Lehetsz solymász, de amennyire én tudom (egykor valamennyire érdekelt ez a téma, ezért nagyjából ismerem ezt az életformát, amennyire laikus láthatja), ha eldöntöd, hogy elkezded, akkor kb. az egész életed erről fog szólni. Be kell állnod tanítványnak egy solymászmester mellé, aki megtanítja neked a dolgokat, azután vizsgákat kell tenned, engedélyeket és persze madarat kell beszerezned és aztán nagyon sok időt vele kell foglalkoznod, mert nagyon nagy a mozgásigényük. Ez nem szajkó, hogy berakjuk egy jó nagy volierbe és elvan ott, meg visszajön, ha kiengedjük, ezekkel neked kell vadásznod, minél többször, annál jobb. A solymászat amennyire én tudom, egy életforma. Találkoztam már sok solymásszal, jó fej emberek, de ők is elismerik, hogy egész embert kíván.

Szóval mindent lehet, csak hát ára van.

2011. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

gorcsoket engrdej en anelkul es megvagyok egyebkent solyomhazban kell lekotve de ha a hazban akarod tartani az se gond csak osszeszar mindent igy meg kell tudnod melyek azok a helyek a hazban amelyeket szereti es oda rakj ujsagpapirt vagy szoktasd arra hogy egyhejre szarjon(nehez lessz!)hajra en is solymasz akarok lenni es mar sokat olvastam othon vagyok a temaban egy par oldalt ajanlok jo: [link]

[link]

[link]

na ezen majd tanulhatsz egyebkent konyvet nehez lelni.

2012. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!