Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet egy Rozellapapagájt...

Hogy lehet egy Rozellapapagájt befogni?

Figyelt kérdés
Észrevettük, hogy már 1 hete a ház körül van.(valószínüleg elszökhetett valahonnan)Van 2 nimfapapagájunk ketrecben(közülük az egyiket befogtuk, ő is a kertben volt, vele egyszerűen ment, mert rászállt a másik papagáj kalitkájára és mikor bevittük a házba ő is jött velünk) De a Rozellával ez nem megy nem sokkal inteligensebb mint a nimfa és nem dől be ósdi trükköknek:S
2011. jún. 18. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Én szórnék ki magvakat egy asztalra, vagy ha leszáll a földre (kétlem), akkor oda.

E fölé egy kitámasztóval raksz egy keretre rögzített hálót. A kitámasztóra kötsz egy madzagot, majd ha alá szállt a madár, akkor kirántanám a támasztékot.

2011. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi egy nimfát fogtunk be úgy, hogy kézből megpróbáltuk etetni, és kézbe szállt :D. Meg lehetne próbálni szórni neki kaját, és mint a filmekben felemelt ketrec bottal kitámasztva, alámegy a kajához, és kirántani a botot. Szerintem ez beválhat. Hallottam már olyat is, hogy lisztes vízzel fogtak verebet. Beleragad a lába, és nem tud elrepülni. Bár ez neccesebb szerintem.
2011. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
leszokott szállni a kajához, jó ötlet köszi :D
2011. jún. 18. 20:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Oh :D Elkéstem a válasszal:P
2011. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem baj köszike, holnap kipróbálom:D
2011. jún. 18. 20:19
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó mondatot rosszul fogalmaztam meg, így akarna kinézni: sokkal inteligensebb mint a nimfa:D
2011. jún. 18. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Egyébként ez a keretes kitámasztós dolog tényleg működik, mikor kicsi voltam, sok galambot fogtam így be mamáéknál.

2011. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kitámasztós nagy jó megoldás. De sok háló kell hozzá, nagy felület. Boltban a csirkeháló vagy 400ft/nm


Biztosra kell menned, mert ki tudja hányszor fog neki bedőlni :D


a legjobb, ha a nimfádat ketreccel együtt még a "csapda" közelébe teszed. Ne mellé, mert kitudja, lehet félne tőle :D


Vagy asztalra a csapdát és a kaját. Lehet, hogy a földre fél leszállni, az asztal meg magasabban van.

2011. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi:D
2011. jún. 19. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!