Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit iktathatnék még be a...

Mit iktathatnék még be a helyére, hogy jobban érezhesse magát?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



Általában így telik egy napja:

Mielőtt kiengedem a kalitkából reggel eszik,iszik,és játszadozik kicsit a játékaival.Utána kézzel megetetem fürtössel,felteszem neki a faágakat,mindent berendezek,aztán kiengedem.Imád felállni az ablakkilincsre,és nézegetni mi történik odakint.Az ágakon szokott ugrándozni, a párkányon szaladgálni,és a kalitka tetején mászkálni.Egész nap beszélget a többi madárral.Résnyire mindig nyitva hagyom neki az ablakot,oda is szokott ülni,szereti a kinti levegőt.Sötétedéskor magától bemegy a kalitba,ilyenkor rácsukom,és teljesen kinyitom az ablakot,aztán egész este szellőzni hagyom a szobát.Mivel a kalit nem a legnagyobb,és nem tud sok mindent csinálni benne,szinte egész este vele vagyok.Kézből etetem,dúdolgatok neki,ilyesmi.Ha elmegyek onnan nyitva hagyom a szobaajtót,így sem unatkozik,mert hallja a kinti nyüzsgést,látja a család tagjait stb.


Elég neki ez időtöltésképpen? Milyen dolgokat tehetnék még oda neki a kalitkán kívülre?


UI: Megtanulta,hogy az ablakon nem tud keresztüljutni,ezért nem sötétítem be a szobát,és mint említettem imádja nézni mi van odakint. Soha nem volt baja belőle,bármi történik nem repül neki az ablaknak.

A fakanalas megoldásért nem kinevetni,jobb nem jutott eszembe. xP

Csak azon a részen szokott lenni,ahol a kép készült,ha tárva nyitva hagyom az ajtót sem tágít onnan,az az ő törzshelye.A szoba többi pontja sem érdekli kicsit sem.

A kalitkáért sem szeretném ha lehordanátok,mert egész nap kint van,ha pedig 2-3 napra elmegyek sem zárom be oda,előkészítek mindent,aztán éjjel-nappal kint lehet.


2011. jún. 19. 13:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja,igen,ritkán a radiátoron is szokott mászkálni.Természetesen az ilyenkor mindig ,,kikapcsolt" állapotban van. (:
2011. jún. 19. 13:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Talán vegyél mellé egy párt, mert így nem sokat élvez szegény az életéből. Nemhibáa hívják őket több nyelven is szerelm madaárnak (lovebird, de franiául és németül is ez a neve)


Azt a kalitkát én kivágnám a fenébe, mert az alakja meg a mérete sem jó. A műanyag ülőrudak helyére meg tegyél természetes ágakat.


+ ételkereső játékok


vad-szepsegek.eoldal.hu

papagajidomitas.hu -n találsz ötleteket

2011. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most gyűjtöm a pénzt egy párra.Bár bonyolultabb lenne a dolog mint gondolnád,de ezt most hagyjuk...


Ha megtehetném,én is kivágnám,de nincs pénzem újra,és a szüleim sem engednék,hogy másikat vegyek.A műanyag ülőrudakat sosem használja,azok csak azért vannak ott,hogy eltudjon ugrálni az etető-és itatótálakhoz. Csak a fát használja,nem is szereti a műanyag ülőrudakat.


Köszi a választ. (:

2011. jún. 19. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg vehetnél neki kintre egy játszóteret hátha érdekelné. Mivel a természetben nem csak úgy előtte terem a kaja hanem meg kell dolgoznia érte taníthatnál neki trükköket.

Mivel szinte az egész napot kint nézegetéssel tölti nem nőt túl a karma és a csőre?

És lehetőleg ha nincs senki aki figyelni tudna rá az ő biztonsága érdekében ne hagyd kint mert teljesen madárbiztossá sose lehet tenni egy szobát.

2011. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem nőtt túl neki sem a karma,sem a csőre,mert mint mondtam,szokott mászkálni,ugrálni az ágakon.Rágcsálni is imádja.

Épp ma készültem venni egy klikkert,aztán kezdődhet a training. :P

2011. jún. 20. 10:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyűjtesz? 3500ft :D


Jó idomítást!

2011. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,csak 500 ft-om van,az is kajára meg hasonlókra kell. :\ Nálunk nincs havi zsebpénz... Túl sokan vagyunk.
2011. jún. 20. 16:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jún. 20. 16:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!