Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat tartsak?

Milyen madarat tartsak?

Figyelt kérdés
Én törpepapagájra gondoltam, de ha tudtok, aranyos, szép, madarakat, ha lehet képpel,és lécci, ha tudtok, adjatok meg linkeket, kalitkákról,és tartozékokról!! ELŐR IS KÖSZI
2011. jún. 20. 16:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók is írták, ha párban veszed őket, elszórakoztatják egymást, nincs szükségük külön játékokra, viszont akkor tegyél le arról, hogy taníthasd őket, mert le se fognak tojni. Egyedül kellenek a játékok, az enyém a tükröt szereti a legjobban. Nem értem, hogy nem unja meg, már 15 éve abban majomkodik minden nap :D Volt neki több játéka is, de nem érdekelte...szóval ki kell tapasztalni, mi tetszik neki. Az enyém egy matuzsálem (elvileg már rég ki kellett volna múlnia), semmi gond az egészségével. Egyedül tartjuk, ennek az lett az eredménye, h kb. fél évvel azután, hogy hozzánk került,már sosem zártuk be a kalitka ajtaját, oda megy, ahova akar, akkor, amikor akar. Ha az ebédlőben többen beszélgetünk, előszeretettel repül be valamelyikünk vállára, hogy belekotyogjon a beszélgetésbe. Ha azt akarja,hogy foglalkozzunk vele, jelzi, a fejünk körül repked. Ha szólok neki és kinyújtom a kezem, egyből rászáll. Szóval nagyon szelíd, emberbarát madár lett belőle. Beszélni nem sikerült megtanítani ugyan, de nagyon okos...jelzi ha üres az etetője, bolondozik, és ha nyitva marad a bejárati ajtó, nem szökik meg, eszébe sem jut. Egyszer meg is próbáltam kivinni az udvarra, mert kíváncsi voltam rá, mit csinál... amint kiléptem az ajtón, visszarepült a lakásba...
2011. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

16:03

Elég felelőtlen dolog volt kivinni a szabadba csak úgy mert mi van ha nem repül vissza hanem megijed és elrepül úgy hogy soha többet nem látod? Szegény éhezett,szomjazott azaz szenvedett volna addig amíg éhen/szomjan nem hal vagy amíg el nem kapja egy ragadozómadár,macska csak azért mert te felelőtlenül és csupán kíváncsiságból kivitted.

2011. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hidd el, azzal tisztában voltam, hogy tőlem nem megy el messzire, mert ismertem. Ha hívtam volna, visszajött volna. Csak arra voltam kíváncsi, szétnéz e egyáltalán odakint. De nem tette...
2011. jún. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hullámos papagájt!

Mutatok pár képet az enyémről:

1.Ez szerintem aranyos lett: [link]

2.:D : [link]

3.itt a kezemen ül: [link]

2011. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

ja és nekünk kijött 5000-ből a felszerelés.

És az én madaramnak is van fajátéka, ilyen kis kajarúd volt,amiről lerágcsálta az összes kaját,és nem szedtük le neki,mert sokat játszik vele..

2011. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ma 11:13

Remélem már nem így néz ki szegénynek a kalitkája.

A műanyag ülőrudak tönkreteszik a lábát. Hiába van neki 1 fa ülőrúdja lent mert szeretnek fent lenni tehát szinte nem is áll rajt és ahogy látom nem egy fáról vágtad le mivel egy fáról levágott ág nem ilyen egyenes és sima. Neki viszont pont az kell hogy hol vékonyabb hol vastagabb legyen az ág hogy tornázzon a lába és kopjon a karma. Az önitatót pedig nem lehet megfelelően kitisztítani ezért nagy a fertőzésveszély. Még egy patkó alakú itatóban is marad baktérium tisztítás után mivel a legtöbbnek nincsenek lekerekítve az élei.

2011. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én díszbaromfit tartok 12 éves korom óta, bár azt házban nem lehet, de könnyebb egy gyereknek, mint a papagáj
2011. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
szerintem papagájt :))
2011. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!