Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez a madár van olyan okos és...

Ez a madár van olyan okos és szelíd, mint egy papagáj?

Figyelt kérdés

Annyit tudok,hogy remek hangutánzó.Láttam youtube-on ilyen madárból albínó változatot,és szépen mondva beleszerettem,valami gyönyörű. *-*

Köszönöm!


2011. jún. 22. 21:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem néztem utána,de lehet összekevertem egy másik madárral,amit lehet tartani otthon.Nem tudom pontosan ez-e az a madár amire gondolok,vagy csak nagyon hasonlít rá?!:O
2011. jún. 22. 21:38
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


Elnézést link lemaradt. (:

2011. jún. 22. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik ez a madár? :D
2011. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A meggyvágót 100% hogy nem lehet tartani otthon. Védett madár (pintyféle), nem hiszem, hogy annyira jó hangutánzó lenne. Sztem összekevered valami másik pinttyel. Mutasd meg inkább a youtube-os linket, ahol láttad...
2011. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:

Ez a madár képes a csőrével kettéroppantani egy meggymagot. Madarász ismerőseim mesélték, milyen felemelő élmény, ha a kezedbe csíp.

Továbbá ha egyáltalán lehet, akkor csak CITES papírral veheted meg, mert nálunk védett. Szerintem elég kellemetlen, magas, éles hangja van. Arról még nem hallottam, hogy hangutánzó lenne.

2011. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na,hosszú keresés után megtaláltam a videót(nem volt könnyű,mivel kínai/japán nyelven van: http://www.youtube.com/watch?v=nCTzTgefAMo&feature=related
2011. jún. 22. 22:05
 7/8 Platypus ***** válasza:
100%
Ez egy rizspinty. Java sparrow néven kereshetsz rá.
2011. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első link a meggyvágó, oda is van írva.

A videón pedig egy fehér rizspinty hím (a tojók nem énekelnek) látható.

Nagyon nem mindegy.


A hangutánzása annyira jó, mint minden énekes madárnak. Van egy alap dallam, amibe belesző más madarak énekéből, de nem veszi át, sokszor fel sem ismerhető, csak azon látszik, hogy egyik helyről származó példányok így, a másik helyről származóak meg amúgy énekelnek.


Szelíd, mint minden madár, ami emberhez szokott. Természetesen őket is lehet kézzel nevelni, így a gondozóját fajtársnak tekinti.


Okos, hát azt meg kell hagyni, hogy pintyfélékhez képest van sütnivalója. Nála többszörösen igaz, hogy kell elfoglaltság, egy csupasz kalitkába zárva megbolondul és a társait illetve magát tépkedi. Néhány egyszerűbb játék nekik is mehet, de azért nincs olyan logikája, mint egy papagájnak.

2011. jún. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!