Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Létezik olyan madár (illetőleg...

Létezik olyan madár (illetőleg a kanári vagy a papagáj) bírja azt, ha utaztatják?

Figyelt kérdés
Szeretnék madarat tartani,csak az a baj hogy néha haza kell ugrani (kb.kéthavonta+ünnepek),s ez két és fél órás autóutat jelent.Egyedül nem lehet hagyni napokra a madárkákat,gondolom a szomszéd se vállalja be a gondozást(nem is szeretném),de utaztatni?Nem szeretnék állatot kínozni,ezért kérdezem.Keresgéltem neten de nem találtam választ.És ha lehet,akkor hogyan?Egy kisebb kalitkában?
2010. jan. 15. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Lehet hogy egy kicsit émelyegne de különösebb baja nem lehet.Az viszont fontos hogy ne legyen ferdén a kalitka és lehet hogy egy kisebben jobb lenne vinni.de akkor ha sokáig maradsz otthon akkor jobb lenne ha vinnél magaddal egy nagyobb kalitkát is.
2010. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem megoldható az utaztatás?Nyilván,ha sokat maradnék otthon,akkor otthon is lenne egy kalitka.Csak magától az úttól féltem,hogy nehogy bestresszeljenek és elpusztuljanak szegények.

Akkor elvileg erre is rá lehet őket szoktatni?

2010. jan. 15. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igaz, amit előttem írtak! soha ne próbáld meg utaztatni a madaraidat, hisz nagyon jól írtad, hogy bestresszelnek, besokkolnak és emiatt elpusztulnak!


Elég nagy trauma az egy madárnak, hogy egyszer elviszik valahonnan és új helyre kerül!


Vannak önetetők és önitatók, amit jól megtöltesz és több napig egyedül hagyhatod, de jobb lenne, ha párja is lenne.


Viszont, ha nem megoldható, akkor egyedül is kibír pár napot, csak legyen neki egy hinta, létra, de más h...lye játékok ne, mint például a műmadár, vagy a tükör!

2010. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!