Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfapapagájom sokkot...

A nimfapapagájom sokkot kapott! Mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Nimfám nagyon szelíd, mindenben megbízik, amit odaadok neki. De most az egyik faág, amit a kalitkájára erősítettem, hogy kaliton kívül is legyen neki leszállója, leesett. Pont felé dőlt. Ott voltam, szerintem nem esett rá, átvizsgáltam, nem találtam rajta sérülést, de rárepült a függönyre, majd a virágtartóra, és nem mozdult egy órán keresztül, csak lelapított tollazattal és csukott szemmel lihegett. Visszatettem a kalitba, ott egy fokkal nyugodtabbnak tűnt, de még mindig csukott szemmel piheg, és résnyire tárva tartja a szárnyát. Lassan másfél órája történt, a másik két papagájomnak kutya baja, dumálnak, és közlekednek, mint eddig.


Meddig tarthat nála ez, meddig normális reakció, és mikortól veszélyes? Ha belső sérülése lett volna (nem olyan nagy és nehéz ez az ág, hogy lehessen, de tegyük fel...), akkor nem tudott volna utána még kétszer repülni, igaz?


Nagyon aggódom...


2011. jún. 29. 16:43
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen, ha kicsit megijed. Ezt az enyém is csinálta, mikor az elején lövése sem volt, mit csinál a kezem, vagy új volt neki a seprű, amivel az ő tollait próbáltam összekaparni:) Amúgy az enyém is kint van mindig. Ezért volt ijesztő, sosem láttam még tőle ilyen reakciót. A másik két papagájom azt tette, amit Te is leírtál, repültek két kört, majd felháborodottan csipogtak párat, és tollászkodtak tovább.

De szegény meg lefagyott több, mint 2 órára.. komolyan megijedtem...

2011. jún. 29. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!