Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék venni papagájt. Milyet?

Szeretnék venni papagájt. Milyet?

Figyelt kérdés
Van egy kishúgom, egy éves, és nem szeretném, ha állandóan rikácsolna. :) Sokat foglalkoznék vele, szeretem az állatokat. Milyen fajtát ajánlanátok?
2011. júl. 8. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kezdetnek hullámosat vagy nimfát. Barátságos mind a 2. Ha azt akarod beszéljen egyedül kell tartanod és lehetőleg hímet, de ha neked nem gond tartsd inkább párban, úgy jobban érzik magukat. Lehetőleg 2 ellenkező neműt. Nekem a 2 nőstény nimfám egyszer alaposan megtépték egymást.
2011. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha párban tartom akkor nem lesznek túl hangosak? :S
2011. júl. 8. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
dehogynem, imádnak hangoskodni
2011. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krameri ***** válasza:

nimfák a menők :P

nem túl hangosak, de pl autóriasztónak énekelnek torkaszakadtukból, de ne aggódj, nem vészes a hangerejük.

fiatalt vegyél pár hónaposat, lehetőleg kézzelneveltet, szelídet, mert ha első madár, nehéz lenne magad szelídítened.

2011. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az egyedül tartott madarak a hangosak. Párban csendesebbek, mert a biztonságérzetük nagyobb.
2011. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az hogy foglalkozol vele nenm ér semmit. Minimum párban kell papagájt tartani, ha azt akarod, hogy jól érezzék magukat.
2011. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A verébpapagáj nagyon aranyos és nem olyan hangos
2011. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krameri ***** válasza:

butaság, ha eleget foglalkozol vele, nem unatkozik, ugyanúgy elvan egyedül is, sőt még jobban fog hozzád vonzódni, mintha párban tartanád.

És szerintem párban hangosabbak, mert akkor egymást hergelik, ha egyik ordít, a másik még hangosabban próbál...

De ha első madár, akkor mindenképp csak 1et vegyél, előbb ismerd meg őt, tanuld meg hogy kell bánni velük, aztán vehetsz egy párt neki, de kezdésnek csak egyet.

2011. júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hogy lenen el egyedül? hülye vagy?
2011. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krameri ***** válasza:

én se hülyéztelek le téged, úgyhogy te se tedd!

Nem tudom neked hány madarad van, hogy tartod őket, de tény, hogy amelyik madarat egyedül tartják, az sokkal jobban kötődik az emberhez.

Kisebb madarak még jobban igénylik a társaságot(pl pintyek, kanárik, hullámos), de a nagyobbak simán megvannak a gazdájukkal kettesben is.

nekünk most 7-8 madarunk van(fészekben nem tudjuk hogy 1 vagy 2 kelt eddig ki), de a kissándorom akkor érezte a legjobban magát, mikor még csak egyedül volt, csak vele foglalkoztam.

2011. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!