Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Még Májusban találtam egy kis...

Kevin700 kérdése:

Még Májusban találtam egy kis dolmányos varjú fiókát. Szegenynek folyamatosan letornek a tollai es emiatt nemtud repulni. Mit kell csinalnom, hogy rendbejojjon?

Figyelt kérdés

Folyamatosan jártunk kezelésre az Állatorvosi Egyetemre, de még ott se tudtak érdemben semmit mondani. Kap vitamint + összeorölt tojashéjat, hogy egy kis plussz kalciumhoz jusson. Idoközben találtam az utcán egy kis szarkát is), ugyanazt eszi mint az Olga (kisvarjú), de neki nincs semmi baja. Az egyetemen azt mondtak, hogy ki fognak noni a tollai ujra. , de majd csak tavasszal.

A kérdés az, hogyha tényleg csak tavsszal nő ki a tolla megint. Akkor képes lesz ujra repülni? 1 évesen megtudja ezt még tanulni?

etrendje:eleinte makcsakajat kapott, mostmar gyakorlatilag mindent. Kap rednszeresen tojast, zoldseget, gyömölcsöt, fott husokat, parizsit, husmaradekot. (imadjak a gorogdinnyet es a fott kukoricat) szoval mindent kb amit mi is eszunk plussz vitaminok.

Elerhetoseg:gypreseka@gmail.com

Az Nagyon jó lenne egy hozzáértő ember segítsege. Elore is koszonjuk! Olga&Gyula


2011. aug. 4. 17:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"19:55

És attól hogy okosak, már tarthatjuk is otthon? Csimpánzt nem akarsz tartani? Csak mert az aztán télleg okos. "


Nem, te barom, de miért kell kiforgatni a szavaimat? K*rva idegesítő. A példa meg szar, mert a csimpénz itt nem is honos. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy két különböző állat. Miért nem rögtön az elefántot hozod fel példának? Nem minden vadállat vehető egy kalap alá, és egy dolmányos varjút valamivel egyszerűbb tartani, mint egy csimpánzot. Tudod hányan tartanak (dolmányos varjút)? Felőlem akkor te ne tartsál, de remélem a kérdező ahelyett, hogy kötekedne olyannal, aki ért hozzá, megfogadja a tanácsomat, esetleg utánanéz (mondjuk itt: [link]


Hadd tudjam már jobban. Szajkót tartottam és olyantól tanultam, aki egész életében ezzel foglalkozott. Ő minden évben nevel szajkókat meg varjakat. Amikor jártam hozzá, akkor is temérdek madara volt, például örvös galambja is, a fia még kimentett gyöngybaglyot is nevelt. A másik fiának sárgarigója volt, az is kezes volt. A baglyot meg el kellett vinni elvadítani, annyira odaszokott az emberekhez (ők szakemberek voltak, volt rá engedélyük). Érdekes módon a fent említett madarak közül egyik sem próbálta megölni őket. A szajkó semmiben nem marad el egy papagájtól, sőt még életrevalóbb, és véleményem szerint kevésbé "mű", bár ez már ízlés dolga.


"Sajnos a hazai vadmadarakat nem tenyésztik ilyen szinten szerintem, szóval belenyúl a természet rendjébe az, aki vadmadarat visz el a természetből. "


Semmilyen szinten nem tenyésztik őket (csak a ragadozókat, de az más téma). Nem kell őket tenyészteni. A delfineket sem tenyésztik, mégis fajukból adódóan kimagasló intelligenciájuk van, és kifejezetten együttműködőek az emberekkel. (nem, nem arra biztatom a kérdezőt, hogy delfint tartson. Nálad már semmit nem merek leírni).


"Az meg elég szánalmas, ha valaki divatból tart valamilyen állatot. Nem egy faj köszönheti az emberek ostoba divathóbortjainak, hogy a kihalás szélére került."


Én ezzel egyetértek, csak nem értem, hogy ez most hogy jön ide. Attl félsz talán, hogy kipusztul a dolmányos varjú?

2011. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A példa meg szar, mert a csimpénz itt nem is honos."


Miért, a papagáj igen? Csak mert te azt hoztad fel példának.


"másik fiának sárgarigója volt"


Még jó, hogy a sárgarigó védett, ergo a befogása és a tartása is tilos. De hát mit számít, a lényeg, hogy szép sárga, és jól mutat a ketrecben.


"Érdekes módon a fent említett madarak közül egyik sem próbálta megölni őket."


Hát én nem is az embereket féltem, hanem a madarakat.


"Nem kell őket tenyészteni."


Nem? Akkor teljesen jó, hogy a természetből vesszük ki őket? Attól, hogy nem védettek (ki tudja még meddig), még nem biztos, hogy semmi problémát nem okozunk a madárfaunában azzal, hogy kiemeljük őket az ökoszisztémából. Szóval tartson vadmadarat, aki annyira akar, de akkor legyenek tenyésztve és ne a természetbe kontárkodjunk bele még ezzel is.


"A delfineket sem tenyésztik, mégis fajukból adódóan kimagasló intelligenciájuk van"


És hogy függ össze az intelligáncia azzal, hogy tenyésztve van-e?


"Én ezzel egyetértek, csak nem értem, hogy ez most hogy jön ide."


Ugy, hogy te magad jegyezted meg, hogy régen is divat volt vadmadarakat tartani. Idézem: "A régi időkben is nagy divat volt szajkót, csókát tartani"

Akkor most mi van? Elítéled a divatból való állattartást, de mégis azt csinálod?

2011. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Ajsa ***** válasza:
100%

Az utolsónak címezném! Te egy nagyon okos egyede vagy az emberi fajnak tudsz róla? Igen a sárgarigó védett, de engedélyük volt. A kérdező meg mit csinált volna a fiókával hagyja elpusztulni? magához veszi megszelídíti és megtartja, mert aki megszelídít egy állatot az mindig felelősséggel tartozik érte. Nem lehet elengedni mert az már nem fél az embertől. Anyám így fogott varjút. Biztos valami nagyon okos (olyan mint te) hazavitte fölnevelte aztán elengedte. Az a szerencsétlen meg a parkban ment az emberek után. Anyám kutyája meg majdnem elkapta. Anyám megfogta és hazavitte. Sokáig élt velük és úgy volt boldog... Szóval ne legyél már ennyire nagyon okos.

A kérdezőhöz meg annyit, hogy látom régi a kérdés, de ha még gazdát keresel nekik akkor én befogadom őket. Vidéken lakunk kertes hátban, és röpdét is tudunk csinálni. Sőt ha sikerül összeszoktatnom a lóval akkor tudok menni velük nagyokat röptetni. :) Ha kell még gazda nekik akkor írj:)

2012. márc. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!