Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galamb-kérdés. Mit csináljak?

Galamb-kérdés. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma találtunk egy galambot és hazavittük. Megsérült a szárnya, olyan furcsán lóg, lehet, hogy eltört. Mit csináljak? Nem lehet valahogy sínbe rakni vagy valami? Egyébként meg van gyűrűzve. A gyűrű számából kilehet deríteni, hogy ki a gazdája?

Egyáltalán mit kell neki enni adni? Ma estére betettem egy dobozba és raktam elé magkeveréket meg vizet. Jó ha ezzel etetem? És mit tudnék még csinálni, hogy jobb legyen neki?


2011. aug. 13. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A magok és a víz jó. Egyébként alapjában búzát, kukoricát esznek, de imádják a borsót is, de csak nyersen!!


A gyűrű számát és betűjelét jegyezd fel, és a legközelebbi Galambászok Egyesülete, vagy valami hasonló telefonszámot keress ki, hívd fel őket, mondd hogy nálad a galamb. Ők majd kikutatják, hogy ki a gazda. Még az is meglehet, hogy nem határon belüli, de az infó el fog jutni a gazdához.

A doboz tetejére tégy valami hálót, hogy levegőt kapjon, de elmenni ne tudjon, ill. macskaféle ne férjen hozzá.

Nagyon rendes vagy!

2011. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! A szárnyának doki kellene, azt nem tudom, hogy házilag mit lehetne tenni!
2011. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

mindenképpen vidd orvoshoz. könnyen lehet, hogy egy nagyon értékes madár, még a gazdája is hálás lesz. :)

nálunk, lakótelep, bp, az erkélyen már a második évben fészkel egy galambpár, tavaly 2fiókájuk volt, idén csak egy. papagályeleséggel és vízzel kiválóan elvannak, a fiókák már kézből is ettek, e a szülők még mindig bizalmatlanok :) csodás kis lények és szörnyen piszkosak :)

2011. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy értékes!

Csak azokat a fajtiszta postagalambokat szokták gyűrűzni és a gyűrű számát hivatalosan nyilvántartani, amelyiket versenyszerűen röptetik. A kiadott gyűrűk számát nemzetközileg tartják nyilván, a betűjelből fogják tudni, hogy melyik államban él a tulajd, a sorszámból, hogy személy szerint kié a galamb.

2011. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ott a pont! valóban, a "sima", városban élő galamboknak nincs gyűrűjük.

akkor marad az eredeti ötlet, doki és galambász egyesületek.

2011. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Etesd azzal, amit már mondtak, de sok reményt ne fűzz hozzá. Az a madár, amelyik lógatja a szárnyát, millióból egy esetben fog újra repülni.
2011. aug. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia-szia! Első vagyok!

Mi újság??

A keresőbe beírtam, hogy Galambász Egyesület, leadott regionális címeket, + Magyar Röptenyésztők Országos Egyesülete. Szerintem oda kellene írnod egy e-mailt.


Hogy vészeltétek át az éjszakát? Ha úgy nézed, hogy már nem lógatja a szárnyát, lehet hogy kipihente magát. Ha úgy nézed, hogy esetleg tud repülni, szerintem hadd menjen tovább. Biztosan hazatalál. Ha kétséges, akkor várd meg, az egyesület mit mond.

2011. aug. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Madárgyűrű=kutyanyakörv


vidd el valamilyen madarászhoz/állatorvoshoz, talán tudják h kié

2011. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező nem jelentkezik!

Remélem nem próbáltak meg belőle vasárnapi ebédet főzni??

2011. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
IIt vagyoook :)) A sportegyesületet én is megtaláltam, keresőbe beírtuk a számát ki is dobott egy manuszt. Felhívtuk, kiderült, hogy pont nem érdekli a galamb...Mert hogy nem az övé, hanem itt a környékünkön egy másik emberé, és de jó hogy ott lakunk a környéken, ez az ember is ott lakik, keressük meg. De utcát, házszámot nem mondott, mert nem tudja... na mindegy. Galamb aranyos, helyesen forgatja a fejét :) Még mindig lógatja a szárnyát, de megpróbált vele repülni. nem sikerült neki felszállni. Ma kitakarítottam neki azt a lomosszerűséget ahol van, így most szép tiszta a helye :9 Holnap felhívjuk az állatorvost, megkérdezzük mit csináljunk a szárnyával. Egyébként apám meg akarta főzni X"D
2011. aug. 14. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!