Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Wc papírguriga mint papagájjáték?

Wc papírguriga mint papagájjáték?

Figyelt kérdés

Egy külföldi papagájokkal foglalkozó oldalon olvastam róla, mennyire leköti őket a wc papírguriga, vagy egy levágott aljú papírpohár. Persze felhívják a figyelmet, hogy ne várjuk meg, míg darabokra cincálják és megcsócsálják az egészet, de érdekesnek hangzik.


Ti próbáltátok már?


2011. aug. 16. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség... A WC papíros dolog... ha megeszi talán még baja is lehet belőle! A poharas dolog kicsit normálisabb, lehetséges, hogy el fog vele gurulgatni, rárepül és elgurul, visszarepül! Az kicsit jobb! :)

ha akarod kipróbálom... :)

2011. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A WC gurigák, kartondobozok, tejes dobozok,stb. nem alkalmasak papagájjátéknak.
2011. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én madaram szétcsipedett egy pattogós labdát ha hiszitek ha nem szétcsipedte!!
2011. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ne higgy ezeknek a hülyéknek akik előttem írtak a papír az nagyon jó papagáj játék és nyugodtan beteheted ellesznek vele egy csomó ideig. Ha akarsz beleteheted a kedvenc csemegéjüket is és akkor boldogan szétcincálják az egészet nagyon szeretem nézni őket. :)
2011. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Te mondasz hülyeséget.

Az ilyen "egyszerhasználatos" terméket mint pl. a wc guriga papírhulladékból készítenek. Vegyszerrel pépesítik a hulladékot majd hengereken átengedik és formázzák. A papírhulladék lehet cementeszsák vagy növényvédőszer csomagolóanyaga vagy irodai szemét akármi.

A papírgyártás során sok vegyszert használnak a papírmalmokból hatalmas mennyiségű vegyi anyag kerül a természetes vizekbe (pl. festékek, vegyszerek, oldószerek). Ezek mérgezik a vízben élő illetve a víz közelében élő állatokat, növényeket. Az egyik legmérgezőbb vegyi anyag a klór melyet a papír fehérítésére használnak. Most ezt vegye a csőrébe a madár? Adj nekik inkább ágakat.

2011. aug. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

na igen, ezért mondtam én is feljebb, hogy baja is lehet belőle, ha rágja/megeszi!

Egyet értek az előttem szólóval, adj neki ágakat, pontosabban fűzfaágakat, levéllel együtt, mert nekem legalábbis imádja lerágni a leveleket, utánna elrágja az egész ágat! :) Közben nagyokat csicsereg!

2011. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja és: A papaírpohár az jó játék úgy, hogy le van vágva a másik fele, hogy lyukas legyen!

Az én papagájom nagyon szeret vele játszani, rárepül, már megtanult rajta egyensúlyozni, bújkál benne és nem rágja! :)

Ha papírpoharat használsz, nő a madár ügyessége, egyensúlyozóképessége... Tehát okosabb és ügyesebb lesz a madarad! :)

2011. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok az ágak fontosságával, meg azzal is, hogy a madár mindent megrág:) Én a játékélmény miatt kérdeztem:)

Ahogyan írtam: nem várnám meg, míg cafatokra szedi, és órákon keresztül sem rágcsálná, pusztán amíg gurul vele, és örömet szerez neki. Feltétlenül felügyelet mellett, tehát a szemem sem venném le róluk.

A levágott végű papírpohár és a wc-papírguriga meg 'szinte' ugyanaz:)

Ezek szerint vannak, akik teljesen ellenzik, mondván ne rágjon papírt a madár, és vannak, akik kipróbálták, és a madaruknak tetszett.

2011. aug. 18. 12:20
 9/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg minden papírt vegyszerrel pépesítenek, tehát a papírpoharakat is. Amiből Te is iszol alkalomadtán. Vagy amiben a pizzád szállítják ki. (Mint mondtam, nem hagynám neki szétrágni az egészet, és nem is állandó, mindennapos játék lenne. De nem magyarázkodom, csak érdekelnek a vélemények.:)
2011. aug. 18. 12:23
 10/11 anonim ***** válasza:

amúgy meg szerintem sem árthat a madárnak a WC papírguriga.

Amúgy meg a hörcsögöknek is hallottam,hogy beteszik a ketrecukbe hogy játszanak vele és még sincs semmi bajuk.Bár igaz hogy ez madár de szerintem nyugodtan adhatsz neki WC papírgurigát játszani vele.

2011. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!