Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájokról szeretné...

Hullámos papagájokról szeretnék pár dolgot tisztázni! Jól csinálom eddig szerintetek? (Azon kívül hogy az egyik elrepült)

Figyelt kérdés

Az elejétől: 2-3 hete kaptam egy hím(kék) és egy tojó(zöld) hullámos papagájt! Az erkélyen helyeztem el őket... Először nagyon féltek tőlem, minden hirtelen mozdulatra megijedtek! Aztán sokat voltam a közelükben, beszéltem hozzájuk, és később már rászálltak az ujjamra, megszelídültek! 4 napja etetés közben az hím(kék) papagáj sajnos kirepült akalitkából és átvitorlázott egy fára... Sajnos nem tudtuk befogni, továbbrepült! Amikor pár óráig a tojó nem találta a párját, ekkor egyhelyben gubbaszotott felborzolt tollakkal! Szerencsére sikerült megnyugtatnom, simogattam, adtam neki fürtös kölest, stb.

Ma reggel raktam be neki fűzfaágat, hogy hagy koptassa a csőrét és a karmait, mert nem nagyon használta a szépiát!

A fűzfaág elég vékony amúgy 1cm átmérőjű a legszélesebb pontján kb.! Ez elég?

Továbbá kérek tőletek tippeket, hogy hogyan érezné magát a legjobban az egyedül maradt Kiwi nevű hullámos papagáj! =)


Köszönöm hogy végig olvastad!


2011. aug. 16. 18:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

További tippek?? :)

2011. aug. 16. 19:42
 12/16 anonim ***** válasza:

Se tükröt,se csengőt,se műpapagájt ne vegyél neki ugyanis mindegyik ártalmas!!!!!!!!! Legyen hintája és fajátékai esetleg műanyaglabda,karika.

Az 1cm átmérőjű fűzfaágtól nem fognak kopni a karmai. Az ülőrudak nem permetezett gyümölcsfaágak vagy fűzfaágak legyenek és félig vagy még addig se tudja átfogni a lábujjaival. A csőre se biztos hogy kopik tőle ezért rágni próbálj olyan leveles fűzfaágat adni neki amit nem tud teljesen bevenni a csőrébe.

Ha már rááll az ujjadra nyugodtan kiengedheted. De előtte tegyél el mindent ami veszélyes lehet rá. Pl.szobanövények,emberi étel,vázák,apró dolgok,stb.

Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karalábét, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sajtot.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, házi salátaféléket(ritkán kapjanak)(bolti permetezés miatt mérgező), barackot(mag nélkül), banánt, kivit, paradicsomot, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.

2011. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2011. aug. 16. 20:09
 14/16 A kérdező kommentje:
További tippek, észrevételek, tanácsok? :)
2011. aug. 17. 08:43
 15/16 A kérdező kommentje:
NA EBBEN REMÉNYKEDTEM!!! EGYIK ROKONUNK TART PAPAGÁJOKAT, MIND A KETTŐ ONNAN VOLT... AMINT TUDJÁTOK, ELREPÜLT A HÍM ETETÉS KÖZBEN! DE A PAPAGÁJOK HANGJA A ROKONOMHOZ HÍVTA ŐT, ÉS BEFOGTÁK!!! MEGVAN A HÍM PAPAGÁJOM!!! HURRÁ! :D
2011. aug. 19. 10:16
 16/16 Bencu12 válasza:
Ha nem akarsz hamar párt neki, akkor az első játéka, a tükör legyen !!! Az én lány papagájom maradt meg, mert a másik érthetetlen módon megdöglött valentin napkor. Egy hét mulva vettem neki egy kisebb, fiatalabb fiú párt, néha csipkedi, de nagyon megvannak játszanak csipognak egymással !!! A tükröt tedd be, mert azt általába szekálja, csipkedi !! Szóval sok sikert mindenhez !!! =D
2013. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!