Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor tojik a hullámos?

Mikor tojik a hullámos?

Figyelt kérdés
Amikor megvettük őket, mondták, hogy ha nagyon puszilkoznának, akkor jöjjünk vissza tojóért. Már aznap este megtörtént a "puszilkozást" azóta szereztünk tojót, és megfigyeltem, hogy a hím eteti a nőstényt. Azt mondják, hogy ez stabil jele a tojásrakásnak. Naggyából mikorra várhatom a dolgot?
2011. aug. 24. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy etetik egymást, nincs köze a tojásrakáshoz. Évek óta tartok hullámos párt, puszilkodnak, etetik, bogarásszák egymást, de ennyi. Sok esetben még az sem elég, ha teszel be nekik odút, mert egy pár nem szaporodik, csak ha hallanak/látnak más hullámosokat, mert a féltékenység ösztönzi őket szaporodásra.

Egyébként, ha 2 fiút vagy 2 lányt tartasz együtt, azok is általában ugyanígy viselkednek, etetik, szeretgetik egymást. Ez náluk nem feltétlen előzménye a szaporodásnak, egyszerűen a szeretet jele

2011. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TasTóbiás ***** válasza:

na ja, nekem is 4 papagájom van. Megy körbe a puszi, nyalifali... az egyik tojó pofátlanul mind a 2 hímmel etetteti magát.

Az egyik pár oduba jár, de ez nem akadája annak, hogy puszimuszi menjen keresztbe a másik párral is.

Egymás etetése egyszerűen jele annak, hogy jól elvannak.


Majd, ha látod, hogy "mintha veszekednének", meg kissé erőteljesebb néha a "szóváltás", akkor az már lehet jele annak, hogy párbaálltak. De addig nem. Én legalábbis igy tudom.

2011. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor talán van még esély... ugyanis rengeteget hallom tőlük, mintha tényleg veszekednének (majd hogy nem fülsiketítően)Lehet, hogy ilyenkor nem kellene nyugtatgatnom őket :S
2011. aug. 27. 07:14
 4/4 A kérdező kommentje:

Megvan az első tojás... bár nem üli folyamatosan... az baj?

Mikorra várhatóak a kicsik? (ha lesznek...) és mikortól érdemes a magokról átállni a reszelt répára?

2011. szept. 24. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!