Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Adnátok tanácsot adni kerti...

Adnátok tanácsot adni kerti röpde készítéshez?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy pár kecskepapagájt (egy tojó és egy hím). Mielőtt megvettem csak szakirodalmat olvastam róla. A kisállat-kereskedésben azt mondták, hogy elég neki egy nagyobb méretű kalitka (40*50*80) is, de később, fórumokon láttam, hogy sokkal jobban szeret ez a faj nagyobb röptetőben, voilerben. Szóval elhatároztam, hogy összeeszkábálok egyet nekik. Van nekünk a kert végében egy melléképületünk (mi nyári konyhának hívjuk). Ebből alakítanám ki a röpdét.

*Megfelelő neki a zárt épület?

*Nem lenne jobb, ha a szabadban lenne az egész?

*Milyen hálót használjak? Miből készülhet a váz?

Előre is köszönöm és várom a további tanácsokat :D


2011. aug. 28. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy alakítanám ki, hogy a zárt épületből egy kinti kifutó nyílna, és (ha lesz más fajta madárkád is akkor teleltetni kitűnő). Én a vázát fából építeném, és ponthegesztett hálót használnák. Sok sikert :) Milyen színűek ? :)

2011. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sárgák :P

Hogy érted a kinti kifutót? Egy ajtó van meg egy szélesebb ablak, hogyha számít. Én úgy gondoltam, hogy az ajtó vonalában lenne egy folyosó, majd a folyosóról nyílna 3 kisebb "szoba". Ezekben lennének a madarak (természetesen vennék még hozzájuk).

2011. aug. 28. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Áh, több szobás röpde nem kell azért, ha csak 2 papagájról van szó, még többneks elég ez:

Az ablakos szobát csináld csak meg! A szoba falára rakj faágakat, rendezd be nekik, persze odúkat is! Az ablakon kívül pedig lesz a kifutó, a kinti röpde, azt pedig csinálhatod csibedrótból, hálóból is akár! De a kinti rész nagyobb legyen, mint a benti! Azt is rendezd be faágakkal! A rokonomnál (tenyésztő) pont így van a röpde! :)

2011. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kinti röpdét így érti az első:

[link]


Illeszd az egyik ajtóhoz, vagy ablakhoz a bekerített részt, és tökéletes lesz. Szobák külön tényleg nem kellenek, úgyis együtt akarnak lenni mindig, inkább legyen nagy helyük repülni, mint több kisebb szoba:)

2011. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!