Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van valaki aki GYÉMÁNTGALAMBOT...

Van valaki aki GYÉMÁNTGALAMBOT tart? Lenne pár kérdésem. (a többi lent)

Figyelt kérdés

Megtatszettek a gyémántgalambok, de még csak érdeklődöm, hogy nekem való-e?

Néhány kérdés, amire nem találtam választ:

1.Tarthatóak-e díszmadárként, (természetesen megfelelő méretű)kalitkában, otthon?

2.Párban vagy egyedül érzik magukat jobban?

3.Tarthatóak-e együtt egy zebrapintypárral?

4.Mekkora kalitka a kényelmes számukra (kb)?

És végül:

Milyen tapasztalataitok vannak?

Előre is köszi! :)


2011. aug. 29. 16:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van 2 párom, és 4 fiatalom :)

1. Igen tarthatók, máshogy nem is.

2. Inkább párban

3. csak a papagájokkal és a zebrákkal nem tarthatók együtt, más madárral igen :)

4. kb- 40 cm magas, 50 cm széles és 50 cm hosszú, de ettől kisebbe is elvan, de ekkora nagyon luxus nekik :)

Ez a madár akár egy évben 10.szer is költhet, ha télen bent van, még akkor is :) És az nem megoldás ha le veszed a fészket, mert akkor a földre pottyant. Én csak törpefürjjel ajánlom, mert kiszórja a táljából, és utána nem eszi meg a fürj meg szépen felcsipegeti :) Az a legjobb neki, hogy ha amit világos van addig a tűző napon van, imád napozni, és homokfürdőzni :) Ha van még kérdésed, akkor írj :) Ja és nagyon kis jámbor jószágok :D

2011. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Szia!

Sokat segítettél, de még akad kérdésem.

Mekkora mozgásigényük van, úgy értem a pintyeim folyton mozognak, nagyon pörögnek, a galambok, inkább üldögélősek?


A kalitka berendezése mennyiben különbözik egy pinty kalitkától?

Milyen fészek kell?

Kell-e fürdető?

A kalitka alján helyezzem el az etetőt, vagy akasszam fel?

2011. aug. 29. 17:01
 3/37 A kérdező kommentje:
Ja! És tudsz valami könyvet ajánlani a témában?
2011. aug. 29. 17:03
 4/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ezek egész nap csak ücsörögnek, és akkor sem repülnek el, ha benyúlsz, vannak akik meg is engedik, hogy megsimogasd :) Annyival különb a berendezése, hogy nagyobb helyet kell hagyni a faágak között, mert letöredezik a farkuk, és csúnyácskák lesznek. Vajas doboz a fészkük az enyémeknek, ezt szeretik a legjobban, mert jó nagy :) Inkább lentre tedd az etetőt, nekem kicsi cserépalátétben van, sohasem fürdenek vízben, viszont a jó puha homokban imádnak :) Úgyhogy egy nagyobb cserép alátétben rakj majd be nekik azt is :) Megkérdezhetem, hogy merre felé laksz?

2011. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Pesterzsébeten lakom. Te?
2011. aug. 29. 17:08
 6/37 anonim ***** válasza:
Sajnos könyvet nem, de nem bonyolult a tartásuk, mindenre ráfogsz majd jönni :) Ha kapnak kaját és vizet, akkor tök jól elvannak. Ja és a fehér köles a legjobb nekik, de én is pinty eleséggel etetem őket, mert vannak pintyeim is :)
2011. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Hatvanban :) Ha gondolod, akkor van most eladó fiókám :) Neked a pintyeknek szokott lenni fiókájuk?
2011. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Önitató jobb, vagy inkább valami nagyobb, ami nyitottabb?
2011. aug. 29. 17:12
 9/37 anonim ***** válasza:
Az enyémek azok nem igazán kedvelték, nekem az is cserépalátét :D
2011. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Pintyeim hosszú kihagyás után kb egy hónapja vannak, idáig még a fészekbe be sem mentek, nem tudom mikor lesz fióka.

Még nem szeretnék galambot, mert a pintyekkel is most kezdtem (nagyon jól megvannak) csak megtetszettek, és most barátkozom a gondolattal, a tartásukkal, hogy nekem valóak-e. De köszi az ajánlatot, és ha kellene pici, esetleg szólok, meg ha vannak picipintyek. :) Nagyon sokat segítettél! :) Köszönöm!

2011. aug. 29. 17:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!