Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiú vagy lány a nimfám?

Fiú vagy lány a nimfám?

Figyelt kérdés
Most vettem egyet,7 hónapos,a farktollában sok a sárga,de ugyanakkor a feje is inkább sárga,mint szürke...Hangokat utánoz...főleg számítógépes játékok hangjait,mert egy gyerek szobájában lakott...de nem fütyül,nem énekel,ugyanakkor bólogat...Szerintetek?
2011. szept. 5. 12:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Csak az első kép jó, a többi használhatatlan, mert a vaku bevillant nagyon!

Nagy valószínűséggel hím lesz, mert sárga az arca! :)

2011. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet kedves utolsó!:)Érdekes ez,mert annyira máshogy viselkedik,mint a másik (tuti) lány madaram...de a farktollában nagyon sok a sárga és találtam a neten egy lány madárkáról képet és egy az egyben úgy nézett ki,mint Dudi madaram...Nagy talány ez a nimfa papagáj...:)))
2011. szept. 5. 17:12
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet 7 hónapos!!!! A képeken egy ivarérett azaz 1 éves vagy idősebb hím vadszínű nimfa van.

Vedlik? Mert a sárgás farktollainak már ki kellett volna hullnia vagy hamarosan ki kell hullnia mert a hímeknek ivarérett korban szürke a farktolla.

2011. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták,hogy 7-8 hónapos...Húsvétkor vették a gyereknek és akkor volt 2-3 hónapos,egész fiatalon vették...ami hihető,mert tényleg nagyon szelíd.Egyfolytában simogatni kell,ha kint van,le se lehetne vakarni...:)

Igen vedlik,esnek ki a sárga tollak...de én nem vagyok benne biztos,hogy fiú...Ugyan hangokat utánoz,láthatóan teljesen máshogy viselkedik,mint a lány madaram,de nem fütyül,nem énekel...Nekem elötte volt egy fiú nimfám,ő olyan egy éves korára kezdett énekelni...Ha azt mondod elmúlt egy éves...hát nem is tudom...

2011. szept. 5. 20:57
 15/20 anonim ***** válasza:

A legtöbb színváltozatnál megtalálható az ausztrál laposfarkúak jellemzője, a szárnytollak fonákoldalán lévő fehér(sárga) pöttysor. A minden egyes tollaszáron lévő egy(nimfáknál akár 3 is lehet) pötty a szárnyat széthúzva szabályos sorban helyezkedik el. Amennyiben a már átvedlett cirka féléves madárnál ez hiányzik, úgy hím, ha megvan, úgy tojó ivarú.

A hímek felismerésében általában segít a hangjuk is, mivel már féléves kortól hallatják jellegzetes kiabálásukat.

2011. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100% hím.
2011. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok megint! (ha így hívsz :D, amúgy azt azért írtam, hogy utolsónak én írtam egyet, és azután még 1-et! :) )

Szerintem is hím lesz, amint már azt írtam! De amúgy minden madárnak más az egyénisége, mások a tulajdonságai, stb! Szóval egyik énekel, a másik nem nagyon... De amúgy lehet, hogy csak akkor énekel, amikor te nem vagy ott! ;)

És foglalkozz vele sokat, hallom szelíd, alig lehet levakarni! :)

2011. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)Az "utolsó"-nak is...:)))Szerintem is fiú lesz,mert egész nap magyaráz,egyre több hangot utánoz,míg a lány madaram csak monoton csipog néha-néha...És foglalkozok vele persze,hisz tényleg tündéri kis madárka...:))
2011. szept. 6. 17:32
 19/20 A kérdező kommentje:
Fél év telt el,hogy kiírtam a kérdést...és a mai nap folyamán hullajtotta ki az utolsó sárga farktollát...Most már tiszta szürke a farktollazata...:)))
2012. márc. 27. 14:21
 20/20 Tóth B. Zsuzsanna válasza:
Szerintem fiúcska ez a madárka, és amit leírtál róla, az is inkább arra utal :) Azonban ha mondjuk két lány lenne együtt tartva, úgy sem bántanák egymást. A nimfák egyébként is könnyen tarthatóak együtt, nem jellemző az agresszió. Persze kezdeti feszültség mindig van egy új madárka érkeztével... :)
2014. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!