Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájoknak a...

Hullámos papagájoknak a kvarchomokot mibe kell bele tenni? Kis edénybe kell tenni, vagy a kalitka egész aljára?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 20:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Értem, 1 éve vannak meg, de még nem engedtem ki őket, akkor eljött az ideje azt hiszem :)
2011. szept. 12. 07:50
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadsz pár tanácsot első, második kiengedésekhez:

-mindennek neki fog menni, úgyhogy a törékeny tárgyakat tedd el:)

-a függönyt húzd be, simán nekirepül, mert nem veszi észre, hogy üveg van. A falnál nem üti meg magát annyira, mert számít rá, hogy becsapódik, de az üvegnél nem.

-csak akkor engedd ki az elején, ha nagyon sok időd van, mert nagy stressz alatt lesz, kell neki egy jó másfél-két óra, mikor nem piszkálja senki, csak ülhet azon a helyen, ahova sikerült landolnia. Ilyenkor csak nézelődik, és összeszedi magát. És legalább ennyi időbe fog telni, mire vissza tudod terelni a helyére.

-a visszaterelésről megoszlanak a módszerek, a türelmetlenebbek rádobnak egy törölközőt, és azzal teszik be, vagy addig fárasztják, míg kimerül, és nem tud elmenekülni előled.

Én így szoktam az elsőknél: abból kiindulva, hogy neki a kalitka az egyetlen biztos pont az életében, ha közeledek felé, oda fog repülni. Ha a kalitkán van, mondogatom neki, hogy "helyedre", és nagyon nagyon óvatosan elkezdem a bejárat felé terelni. Látja, hogy akarok tőle valamit, de nem fogom meg, így csak hátrál a kezemtől, de nem repül el. Egy pár alkalom után magától rájön, hogy a kezem, és a "helyedre" együtt azt jelenti, hogy neki haza kell menni. Gyakorlatilag ez az első dolog, amit tanítok nekik. Így ők sem kapnak szívbajt, mikor szaladok utánuk, hogy elkapjam, ami gyakorlatilag lehetetlen, míg végkimerülésben össze nem esnek, és ők sem fognak tőlem stresszelni.

-egy nagyon makacs madaram volt, akinek két hónap sem volt elég, hogy ezt végrehajtsa: nála megvártam, míg besötétedett, elaludt, és félálomban vissza lehetett tenni:) Azóta ő megszelidült, parancsra még mindig nem megy a helyére, de rááll a kezemre, vagy az ülőrúdjára, és tehetek neki egy szívességet, hogy hazaviszem:D

-sose etesd kint, mert az elején, ha nagyon makacs madarad van, ha másért nem, az ennivalóért úgyis visszamegy.


Nem tudom, találsz-e használható infót, de remélem, tudtam valamit segíteni. Sok sikert:)

2011. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Beus35 ***** válasza:

Engedd ki őket,meglátod,mennyire élvezik a szabadságot!

Akkor jön ki,amikor akar,és akkor is megy be!

Kíváncsi madarak,ezért baleset veszélyes dolgok miatt vigyázz!!

Nálunk a szekrényen szeretnek ülni,igaz kakilnak is,de letakarítjuk,ez ezzel jár!

2011. szept. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat, remélem az én madárkáim nem olyan makacsok :) Amúgy egyszerre engedjem ki a kettőt?
2011. szept. 13. 17:15
 15/22 Beus35 ***** válasza:

Nekem Gyurika volt előbb,kb.4 évig volt egyedül,állandóan szabadon volt,aztán vettük neki a lánykát,be kellett zárni,

már az első nap összeraktuk őket,és este ki is engedtük!

Megtanulják hamar hova kell szállni,hogy kell visszamenni!!

Engedd együtt ki,tanulnak egymástól!!

Baleseti tényezőket hárítsd el..

Sikerülni fog!!

2011. szept. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én egyszerre engedném a helyedben, mert egymás támogatói. Tanítják egymást, motiválják egymást.. de, ha minden igaz, már túl vagy a nagy kiengedésen:) Hogy ment?
2011. szept. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást, még nem vagyok túl rajta, még várok egy kicsit, főleg h mindig nyitva van az ablak! Lehet, hogy jövőhét délután megpróbálom ;)
2011. szept. 17. 15:43
 18/22 Beus35 ***** válasza:
Engedd ki,szükségük van rá,meglátod milyen boldogok lesznek!!
2011. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Rendben, csak tele van a szoba szekrény teteje szárított virágokkal :( az baj?
2011. szept. 18. 15:38
 20/22 anonim ***** válasza:

Amíg nem tanulnak meg rendesen repülni, addig vedd le őket, tedd valamelyik szobasarokba, "földszinten" nem fognak közlekedni, csak, ha lepottyannak. De tényleg néhány kiengedés után, mikor már látod rajtuk, hogy tudnak navigálni, nem csak becsapódnak valahova véletlenül, akkor már fent is hagyhatod őket, ügyesen kikerülik, vagy nem is mennek oda, ha nincs helyük leszállni tőle.

De eleinte még minden olyan dolgot tegyél el, amit egy csúzlival le lehet verni, mert most olyanok lesznek, mint akiket kilőttek, és random nekimennek mindennek:) Miattuk ne aggódj túlságosan, nagyokat esnek-kelnek, de minden eséssel ügyesebbek lesznek, és tanulnak a saját, és egymás hibáiból is.


Nekem volt egyszer egy papagájom, akinek elpusztult a párja. Ő profi repülő volt, mivel nálunk szabadon vannak mindig. Mikor meghoztam neki az új társat, ő értelemszerűen nem tudott repülni, de próbálkozott.. mikor leesett a földre, lövése sem volt, hogyan lehetne onnan gyorsan távozni, ezt látva a régi, tapasztalt madaram leszállt mellé, és ott ült vele jó egy órát (magától soha, semmiért nem szállt volna le a földre.. asztalra igen, de a földre soha.). Miután megnyugodott az új, megmutatta neki párszor, hogyan kell felszállni, és sikerült neki:) Olyan büszke voltam.. sosem hittem volna, hogy ők ennyire érzik egymást, és ennyire figyelnek a fajtársaikra..

2011. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!