Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj - Miért vad,...

Shadowvzs kérdése:

Hullámos papagáj - Miért vad, szelidules helyett?

Figyelt kérdés

3 hete vettem a parommal 2 hullamos (him+tojo), nem ertek hozza de fiataloknak neznek ki. Vettunk vitamint a vizbe, gyumolcsmagos rudakat, naponta kiengedjuk a szobaba (ami eleg kicsi, szoval nem nehez megszokni), adonk zoldet nekik, parom sutit is sut nekik egy papagaj recept szerint, vegyes magot kapnak, mindennap friss viz,kaja, van homok stb

szoval latszolag, ahogy olvastam ami kell, de csak egymassal foglalkoznak hiaba teszem a repa levelet a kezembe, nem allnak ra az ujjaimra, nem engedik magukat megsimogatni (ovatosan se, kiveve ha nagyon almosak).

Ha kiengedem se jon kozel, repul kicsit majd a legmagasabb helyre felulnek, nem engednek kozel magukhoz, elrepulnek ha kozel megyek.

Mindig ha hazajovok a munkabol akkor probalom megsimogatni oket (lassan ovatosan a kalitkaban) de mindig vadak, kesobb ha ujra probalkozok vagy elszaladnak(ha tovabb piszkalom akkor elrepulnenek) vagy elkezdenek csipkedni (eleinte csak a him csipkedet de mostmar a tojo is raszokott) este mikor almos mindketto akkor ha kalitkaban vannak picit megsimogathatom a hasukat (de pl fej,tarkot,szarny stb mar elriassza oket), de masnap megint idegenkent vesznek s ha 1 meterre vagyok a kalitkatol mar nem mernek enni se.

Abszolut nem latok eselyt, hogy a kezemre szalljanak (nem, hogy meg rajta is maradjanak), se arra, hogy csipkedes nelkul engedje, hogy piszkaljam.

Mit lehet ilyenkor csinalni? varjam hatha koltenek es fiokakat neveljem mikor mar lehet ettetni lagy eleseggel remenykedve, hogy hatha lesz fiu lany kozte s nem homokos kezhez szokott papgajaim lesznek es szuloket ajandekozam el?


2011. szept. 24. 15:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

az a nagy helyzet h 3 honap utan rajottem, hogy a tokre madar fuggo az egesz, 4 papagajom volt segyik se volt kezzel nevelt, az elsore mikor vettem akkor is parba vettem s relativ engedtek h hozzajuk erjek, azota 2ot eladtam egy havernak s 1 tojo s 1 himet hagytam meg. a tojo elegge felenk nem lehet megfogni de a him........

a himet mindennap kezbe fogjuk megis mindig engedi h megsimogasuk ha a kalitkaban van vagy elfaradt a repulesben. (de nem szelidul csak megszokott s lekakalja mar ha kalitkaban simogatom vagy piszkalom a csoret)

A legjopofabb ha nagyon elfaradt a repulesben szepen sokaig megul a kezemen ha megfogom de ha kozel eresztem a kalitkahoz akkor siman besetal nyugodtan, de amig nincs kalitka kozelbe nyugodtan megul a kezemen jo par percig (hamarabb unnom meg en mint o :D)

2011. dec. 29. 22:59
 12/12 anonim ***** válasza:
Kb. 1 hónapja vettem egy hím hullámosat, és nekem se szelíd, bár tenyésztőtől vettem, aki megbízható, de annyira nem foglalkozott velük, hogy kezesek legyenek, egyébként tüneményes, ám a kezemből nekem se fogad el semmit és magokon meg a fürtös kölesen kívül semmi mást nem hajlandó enni. Mindennap kint van legalább 5 hétvégenként 10-11 órát, magától visszamegy és én is visszatudom tenni egy ülőrúd segítségével, de a kezemtől fél, bár ráül a kalitkában, mikor nyugodtabb, de nem mondható el, hogy igazán szelíd. De rengeteget javult mióta elhoztam a tenyésztőtől. Sokat beszéltem hozzá, és közvetlen közel is jött hozzám, de nem tudom megérinteni még mindig.
2012. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!