Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájom van hullámos! A...

Papagájom van hullámos! A többi lent és kérem csak azok írjanak akik ismerik a fajt?

Figyelt kérdés

1.első kérdésem: A papagájaim a konyhába vannak.De röptetni őket csak 1 másik szobába tudom.Ez nekik baj ? majd első röptetés előtt meg kell ismerkedniük a szobával?

2. kérdés: HA megvettem a papagájaim akkor hány nap mulva engedhetem röptetni őket?

Amikor kaját teszek be nekik akkor nem fogjág megcsípni a kezem szóval nek fognak félni a kezemtől ?

3.Vegyek még 1 ketrecet?amikor takarítok a másikba legyenek ? Egyenlőre ennyi,köszönöm :)


2011. szept. 30. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, hiszen annál jobban megismerik a házat,

Csak akkor ajánlatos kiengedni őket, ha már kézhez vannak szelídítve, és ha hívod akkor odamegy hozzád. Ha kézhez vannak szoktatva nem fogják megcsípni az ujjadat. Ha pedig nincsenek, akkor az az első lépés lehet a megszelídítéshez, hogy kézből eteted.

Ha szelídek akkor nem kell nekik ketrec. Nyugodtan kiengedheted őket a szobában, de csak ha ott leszel a közelben.

2011. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz
2011. szept. 30. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:

NEHOGY A KONYHÁBA TEDD ŐKET!!!!!!!

A folyamatos hőmérsékletváltozás, a teflon és még sok más dolog miatt örülhetsz ha 1 évig életben maradnak szegények a konyhában.

A szobába tedd őket és ott is engedd ki őket. Ha nem olyan nagy a kalitka hogy repülni is tudnak benne akkor 1-2 hét után már ki kell őket engedi naponta pár órára. Ha teszel kívülről is egy ülőrudat a kalitka ajtajába akkor könnyen ki/be találnak. De persze az első pár alkalommal még nem tudják hol kell bemenni ezért be kell őket terelni,csalogatni vagy eléjük emelni a kalitka ajtaját. Akkor takarítsd őket amikor kint vannak de valaki mindig figyelje őket tehát ne maradjanak felügyelet nélkül még 1 percre se. Az elején félni fognak tőled ezért meg kell őket szelídítened. Először csak ülj melléjük és beszélj hozzájuk naponta majd próbáld a rácson keresztül megetetni őket mondjuk fürtös kölessel. Aztán tedd be a kezed a kalitka ajtaján és hagyd hogy megszokják majd lassan fogj meg pár dolgot a kalitkában ami nem a közelükben van. Ezután próbáld kalitkán belül is megetetni őket. Majd csalogasd rá az ujjadra valamelyiket fürtössel és hagyd hogy addig üljön rajtad amíg akar. Ezt ismételd vele addig amíg már az elé tartott ujjra is rálép utána pedig kezd el ujjra szoktatni a másikat is. Mivel ketten vannak akár hónapokig is eltarthat a szelídítés.

2011. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.Dehogy baj, Egyépként tapasztalatból:én ott reptettem elsőnek is ahol a helye van dea ketrecben lévő madár nem lát nagyon a ketrecen kívülre nem foglalkozoztt a távolabbi dolgokkal. szval az elején figyelnikell hogy ablakok le legyenek takarva mertt ne4kirepülhet az üvegnek, ilyedten fog repkedni de néhány repülés után sima ügy lesz.


2.elöbb szokják meg a helyüket, utána kezd el reptetni őket. Egyépként a csipkedés mmadártól függ de nekem nem csipkedte az elejénse. egy idő után meg már a kezedből fog enni :)


3. nem kell másik ketrec a mai ketzrecek olyanok hogy lelehet csatolni a rácsot az ajjáról. ha az ágán ül lecsatolod ideiglenesen egy újságpapírra teszed és utána ha végeztál visszacsatolod a ketrecet. pazarlás lenne még 1 ketrecet venni.

2011. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat:) A konyhából eltettem őket abba a szobába ahol repülni fognak :) meg tuttam oldani ,köszönöm
2011. okt. 1. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!