Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szarka legálisan vadászható?

Szarka legálisan vadászható?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem vagyok tagja vadásztársaságnak, nincs vadászengedélyem, csak a kertben levő szarkákat szeretném egy kicsit ritkítani, és érdekelne, hogy ennek milyen jogszabályai vannak, illetve lehet-e rájuk légpuskával -humánusan- vadászni? Én a wikipédián úgy olvastam, hogy igen, de jobbszeretnék biztosra menni, nem hiányzik a bírság és a priusz. Előre is köszönöm!
2011. okt. 5. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmire nem vadászhatsz vadászengedély nélkül.
2011. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A boltiakat mindenképp,ha a telekre betévednek.
2011. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
vadászengedély nélkül nem lehet
2011. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az információt, akkor úgy néz ki, valamit nagyon benéztem, mert én úgy emlékszem, hogy úgy olvastam wikipédián -tudom, nem hivatalos, és ellenőrzött forrás- hogy mivel dúvadnak számít, engedély nélkül is vadászható, és mivel magánterületen terveztem, földre leszállt állapotban, így azt hittem lehet... De akkor azért még megnézegetem máshol is, tényleg köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 6. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Miért akarod megritkitani őket? Amugy lelövöldözni őket nem túl humánus,egy madárijesztőt ajánlok inkább helyette,ha annyira zavarnak.

A hozzászólás többi része szigorúan személyes vélemény,tudom nem krédezted,nem sértő szándékkal de ha megengeded leírom.

Sosem értettem miért zavar valakit ha egy darabka természet van körülötte,és ne adj isten csicseregnek is a madarak,ráadásul nem is kártékony állatról van szó .

Vigyázz,nehogy úgy járj,hogyha egyszer a betondzsungelben kényszerülsz élni visszasírd azt az időt,amikor még a madarak idegesitettek...

2011. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Ja még annyit kifelejtettem,hogy nekem van beültetett földem,telkem,csak gyümölcs-zöldség termesztés céljából. A kertben itt acseresznyefa,nyáron egy hatalmas madárcsapat "támadta meg",leettek rengeteg gyümölcsöt mégsem lövöldöztem le őket,a telken is szedegetnek ki magokat,eszegetik a gyümölcsöt,de ennyit nem sajnálok tőlük.. persze más lenne a helyzet ha sáskákról,levéltetvekről,vagy egyéb kártékony (számunkra) állatról lenne szó.

A tyúkólból vitt már el nyest,róka is állatot,mégsem állok neki lelövöldözni őekt itt az erdőszélen. Nem mintha erkölcsi példaképnek tartanám magam,de lehetnél kicsit alázatosabb a természettel szemben..

2011. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző: megértem az álláspontodat, ugyanakkor rámutatnék arra a tényre, hogy a szarka vadászati szempontból kártékony vadnak minősül, mivel fészekdúló.
2011. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

vadászati szempontból lehetséges,sőt ,hiszek neked mert ahhoz nem értek.

De az ember kertjében,hagyományos értelemben véve nem kártékony egyáltalán. Ebből következtetek rá,hogy esetleg a hangjuk zavarja akérdezőt..vagy a látvány?

2011. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tiszteletben tartom a véleményed. Ami engem zavar, az az, hogy nem egyszer volt, hogy csapatostul "betámadták" a kertet, volt, hogy a teraszról kellett elkergetni, elvittek már tojást+kiscsirkét még anno... És igen, nem utolsó sorban a hang is irritál. Mint már előttem is írták, dúvad, máshol is irtják őket. Az, nem verébről meg seregélyről van szó, hogy csak egy-két meggyet eszik le, ez itt már elvi kérdés. Madárijesztő semmit nem ért, -nálunk legalábbis- hiába volt letéve egy helyre, semmit nem javított, és az sem, hogyha mozgatva volt hetente. Megszokták már. Gondoltam ezzel végleg le tudom zárni ezt a kérdést. Azért is érdekel/érdekelt, hogy rájuk, mivel nem védettek, lehet-e ilyenformán "célba lőni". Amúgy szerintem a lelövése még mindig humánusabb, mint az élve elfogása -merthát mi lesz annak a sorsa? Nem fog sokáig életben maradni- mérgezése vagy hurokkal való levadászása -az amúgy is tiltott, még a vadászoknál is- Mindenesetre tiszteletben tartom, hogy te ezen az állásponton vagy. Ugyanakkor, nem városban lakom, de majdnem vidék, és nem a madarak csicsergése zavar, mert nincs. De ha lenne sem zavarna. És hogy miért nincs? Fekete-fehér tollazatú "barátainknak" köszönhetjük... :)
2011. okt. 8. 18:35
 10/11 cipo3 válasza:

Had szóljak hozzá annyit, hogy igen kártékony állat. Feldúlja a hasznos állatok fészkét, ő maga semmi hasznosat nem tesz de kiírtja környezetében a rigót és a verebet. Olyannyira elszaporodtak, hogy ha nem teszünk valamit az egyetlen madár faj lesz hazánkban. Irtandó!!!


Hogy ellentmondjak az előttem szólónak, nem hogy a természetet károsítja aki írtja hanem neki tesz jót.

Nem marad madár ami megegye a káros rovarokat. Feketerigós területen nincs fa ami hernyótól menne tönkre, az megállítja, felzabálja a hernyókat.

2013. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!