Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a nimfámmal?

Mit csináljak a nimfámmal?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve vettem egy megtermett hím nimfapapagájt.Nem fiatal madár, mert kissé göcsörtös a lába, és még a fajtársaihoz képest is nagy.

Ha benyúlok a kalitkába, agresszív lesz: kifeszíti a szárnyait, sziszeg, fúj rám és kapkod a kezem után, felmereszti a bóbitáját.Egyáltalán nem fél, inkább mérgeskedni kezd.Ha lassan nyúlok felé, meg tudom simogatni, de nem egyszer csípte véresre az ujjamat.

Lehet, hogy a kora a baj?Nem tudna már megszokni?


2011. nov. 1. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen,ezeknél a madaraknál rossz ha idősök és a mikor vetted miért nem fogalakoztál vele?Vagy csináltál hirtelen mozdulatott vagy meg ilyeszteted és már nem bizik benned eztett nem lehet meg oldani szerintem de azért probálgazsd de ne kesztyű be mert akkor ahoz szokik
2011. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem abból hogy göcsörtös a lába nem lehet megmondani a korát de mivel már 1 éve nálad van tényleg nem fiatal.

A nimfád azért viselkedik így mert fél(a széttárt szárny,a fújás,a kapkodás mind a félelem jele).

Ha fél és nemegyszer meg is csípet jelezve hogy nem akarja miért simogatod?

Szerintem az egyetlen esélyed arra hogy szelíd legyen az ha újrakezdesz mindent. Viselkedj vele úgy mintha 1 hete vetted volna. Tehát először mondjuk 1 héten keresztül de ha nem látod hogy érdeklődne feléd akkor tovább csak ülj mellé és beszélj hozzá és ha teheted úgy tévézz,olvass,stb. hogy mellette ülsz. Majd próbálj fürtös kölest vagy mást ha más a kedvence lassan odanyújtani a rácshoz és megetetni. Ezt 1-2 hétig gyakorold vele majd ne a fürtös végét fogd hanem a felénél fogva nyújtsd oda neki és így etesd pár napig. Majd a negyedénél fogd pár napig. Majd 1 fürtöt és végül csak 1-2 magot fogj az ujjaid között és ezt gyakorold vele addig amíg már bátran el nem veszi. Ezután lassan nyúlj be a kalitka ajtaján. Ne nyúlj se a madár se más felé csak hagyd ott a kezed addig amíg meg nem nyugszik. Ha megnyugodott vedd ki a kezed. Ezt is gyakorold vele. Ezután amikor benyúlsz a kalitkába lassan fogj meg pár olyan dolgot ami nem a madár közelében van. Ha ilyenkor se fél már akkor először a fürtös végénél majd a felénél,negyedénél,stb fogva próbáld meg megetetni kalitkán belül is. Ezután már csak sokszor az ujjadra kell csalogatnod a kedvencével hogy megszokja és pozitív dologgal kösse össze a kezed így később elég lesz csak elé raknod az ujjad. Simogatni csak akkor próbáld amikor már bátran megáll az ujjadon is de ha nem akarja ne erőltesd rá mert vesztesz a bizalmából.

2011. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Legyél vele türelmes, és szánj rá sok sok időt. Általában az idősebb papagájok nehezebben szokják meg az új gazdit, új környezetet. Pláne ha nem fél valószínüleg kézzel nevelt jószág, így még nehezebb lesz megszoktatni, mert az előző gazdit fogadja el, és mást nem. De semmi sem reménytelen. Sok sikert hozzá.
2011. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat.^^

Én úgy olvastam, hogy minél idősebb a papagáj, annál görbébb és sötétebb színű a lába. :S Egyszer próbálkoztam nála almával, azt elfogadta a kezemből, de amint megette, nekiment a kezemnek.A fürtös kölesért bolondul, megpróbálom azt is.^^

És még egyszer köszönöm!

2011. nov. 1. 18:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!