Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az imént találtam egy kisvereb...

Az imént találtam egy kisverebet, elütötte a kocsi, de nem véres, csak sántit (sztem csak neki repülhetet stb) /azuk a k. Urva kocsik olyan gyorsan mentek/ Mit csináljak vele? Van esély rá hogy meggyógyuljon?

Figyelt kérdés

most ittvan egy cipősdobozba, összetörtem neki diót,vörösáfonyát,naprát, meg próbáltam itatni is, de csak fekszik szegénykém, és néha oldalraborul, és kezd hülni, most betakargattam, vigyázok rá, jah meg tettem alá forgácsot.

Szárnyával nincs baj, azzal támaszkodik, inkább csak a bal lábával. Nem tátog, nem veszi furán a levegőt(ebből gondolom hogy a belsőszervek nem sérülhettek) sztem csak a bal lábával van baj.


2009. máj. 6. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Vidd el állat orvoshoz. Ő csak tud jobbat mondani.
2009. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kisveréb, tud már enni magától? Ha felnőtt, ne is várd, h. tátogjon, valószínűleg nem fog semmit elfogadni. Nézd meg a lábát, ha nem törött, max. 1 napig tartsd magadnál, aztán engedd szabadon, jobb, ha nem szólsz bele a természetbe, csak rosszat teszel vele. Én is próbáltam már megmenteni ilyen állatokat, tapasztalatból beszélek.
2009. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs jobban vidd el álatorvoshoz de lehet hogy nem csak a lábának van baja agyrázkodása is lehet
2009. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1. Nincs pénzem orvosra. Én 16éves vagyok, anyunak meg nincs munkája. És erre nem lehet azt mondani hogy akkor minek nekem állat, mert én csak jószándékból hoztam be az útról. Ha megis hal ne úgy haljon meg hogy átmennek rajta a kocsik.

2.Elnézést felnőtt veréb, csak mivel picike a teste ezért írtam h kisveréb. Nem arra írtam h nem ttog h nem eszik, hanem h nem ugy veszi a levegőt h tátog, magyarul sztem belül nem sérült. így már érthető? a kaját előtettem, ha akar eszik, a vízbe belemártottam a kiscsőrét, de nem ivott. Én is sok madarat mentettem már meg, volt aki megmaradt, volt aki nem. Csak még ilyen nem volt hogy csak a fél lába fájjon, ezért is kérdezem hogy szerintetek mit csináljak..

És hogy ne szóljak a természetbe..én nem tudok egy élőlényt se otthagyni addig amég tudok jobb megoldást.

Am köszii a válaszokat.

2009. máj. 6. 14:58
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszii neked is 3. válaszoló, hát lehet, de az agyrászkódás még a jobbik eset, mert akkor felgyógyulhat.

Az biztos hogy a végig ápolgatni fogom, ahogy csipeget egy kis naprát elmegyek veszek neki kukoricadarát, meg fogok neki pár legyet, meg amiket lelek(és tudom h ehető bogarak)

2009. máj. 6. 15:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
a legyet nem fogja megenni, a veréb magevő csőrrel rendelkezik. Maradj a gabona féléknél: árpa, búza , kukorica stb...
2009. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi. búza van itthon.
2009. máj. 6. 15:09
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De rendes vagy. :)
2009. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
én sem szívesen vinnék egy verebet állatorvoshoz nem csinálna vele semmit megtapogatná a lábát belenézne a csőrébe és elkérne jópár ezer ft-ot
2009. máj. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Én egyszer találtam egy kismadarat, akkor a Fővárosi Állatkertet hívtam fel (van egy madárházuk), esetleg te is megpróbálhatnád őket felhívni!

[link]


Van még egy állatvédő egyesület is, a Fauna - talán ők tudnának neked tanácsot adni, vagy segíteni a kismadáron.

[link]

Nagyon rendes vagy, hogy felvetted, sokkal több ilyen ember kellene a Földre!

2009. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!