Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az imént találtam egy kisvereb...

Az imént találtam egy kisverebet, elütötte a kocsi, de nem véres, csak sántit (sztem csak neki repülhetet stb) /azuk a k. Urva kocsik olyan gyorsan mentek/ Mit csináljak vele? Van esély rá hogy meggyógyuljon?

Figyelt kérdés

most ittvan egy cipősdobozba, összetörtem neki diót,vörösáfonyát,naprát, meg próbáltam itatni is, de csak fekszik szegénykém, és néha oldalraborul, és kezd hülni, most betakargattam, vigyázok rá, jah meg tettem alá forgácsot.

Szárnyával nincs baj, azzal támaszkodik, inkább csak a bal lábával. Nem tátog, nem veszi furán a levegőt(ebből gondolom hogy a belsőszervek nem sérülhettek) sztem csak a bal lábával van baj.


2009. máj. 6. 14:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam több galamb volt már.

Én úgy etettem őket, hogy vízbe mártottam a magot(madáreleséget) és úgy adtam nekik nedvesen. Úgy elfogadták.

Sajnos a legutolsó gali, aki nálam volt majdnem 2 hónapig volt jól, aztán egyik reggelre elpusztult...nem tudom mi lett vele, már magától evett, turbékolt ha meglátott... ( [link]

De volt nálam már veréb is(fióka és felnőtt is) meg fecskék.

Sajnos egy fecske és egy gali nem maradt életben. :(


Remélem tudsz rajta segíteni!

Egyébként én pedig 17vagyok. A doki nem sok mindent tud rajta segíteni!

2009. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Ne küldözgessétek már szegény gyereket.

A mai világban ki fog egy félholt verébbel foglalkozni?

( mondjuk én is elkezdtem volna ápolgatni )

De nem sok esélyt látok a felépülésre.

2009. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Amúgy jah még ha lenne is pénzem orvosra max elaltatná..

Köszi nektek a segítséget, amit az egyik válaszoló írt, megpróbálom azokat a számokat felhívni(igaz debreceni vagyok de) hátha tudnak valamit segíteni, vagy megadni egy debreceni számot. Most alszik, de enni még most se evett(legalábbis amikro néztem nem), kipróbálom az ásztatást is. Vizet nem merek neki bent hagyni, mert jártam már úgy sánta csibével még mikor 5éves voltam hogy majdnem belefulladt.

2009. máj. 6. 21:27
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél gyógyszertárban fecskendőt, 20Ft, és próbáld úgy etetni, hogy összetöröd a magokat és vízzel összekevered, és fecskendővel, mint a kézzel nevelt madárfiókákat. Ha így elfogadja és nem öklendezi ki, akkor megmaradhat, a begyét tudod figyelni, mikor elég. Ez azért is jó, mert étel és folyadék is jut a szervezetébe. Tartsd melegen, az jó ötlet, de éjszakára is, ha tudsz, legyen neki egy állandó hő. Reméljük felépül, sok szerencsét hozzá :-)
2009. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok:) úgy örülök, másnap jobban lett és kirepült az ablakon:) Pedig szegényke már előző nap eldőlt, anyu mondta h nem hiszi hogy túléli, de bíztam benne, másnapra helyre is jött:)

Köszi mindenkinek a segítséget.

2009. máj. 11. 23:28
 16/17 anonim válasza:
MINDEN ÁLLATORVOSNAK KÖTELESSÉGE VÉDETT ÁLLATOKKAL FOGLALKOZNI, HA NINCS PÉNZED RÁ AKKOR IS, MIVEL AZOK AZ ÁLLAM TULAJDONÁT KÉPEZIK!!!!!!! A veréb védett pl.
2013. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, köszönöm.
2013. jún. 19. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!