Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SEGÍTSETEK! Mit csináljak,...

SEGÍTSETEK! Mit csináljak, hogy megszelídüljenek?

Figyelt kérdés

Július elején kaptam egy lány hullámos papagájt. Nagyon vad volt , mikor szép lassan elmentünk a kalitka mellett (tisztes távolságból) mint az őrültek röpködött benn föl-le.

Augusztus végén kapott egy hímet . Azon nyomban megszelídült

(1 hét alatt). A fiú már eleve szelíd volt.


Mikor benyúlok a kalitkába, elmásznak a kezemtől , de aztán engedik magukat ráültetni az ujjamra .

Hetente ezt 2-3-szor szoktam csinálni, és (hetente) 1-szer

kiengedjük őket nem érzik magukat biztonságban,de azért megengedik magukat fogni .


Miért nem szelídülnek meg annyira?

A kalitkájuk nem túl nagy, de nem is kicsi.


2011. nov. 12. 20:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi az érthetetlenségért!!!
2011. nov. 12. 20:18
 2/4 anonim ***** válasza:
mi találtunk egyet és az borzalmasan szelíd volt, puszilgattuk és ha a hasunkon volt és feküdtünk és kattogtunk a szánkkal akkor odament a szánkhoz és belenézett! Aztán vettünk mellé egy másikat és azóta ha kiengedjük csak a társával törődik pedig elég nagy helyen vannak eleve! Szerintem ha 2 papid van vagy több nehezebb megszelídíteni mert egymást tekintik társnak,(és egymással törődnek) amit írtam arra volt példa hogy amikor a mienk is egymaga volt szelídebb volt mert minket tekintett társának és igényelte a 16 órás foglalkozást! :)
2011. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már ketten vannak, akkor szinte lehetetlen őket szocializálni. Nekem is volt már párban tartott hullámosom, és egyedüli is. Amelyik egyedül volt, nagyon hamar megszelídült, a másik kettő soha.

A szelídnek az lett a "veszte", hogy megtanítottam beszélni. Na onnantól soha nem akart csöndben maradni, még éjszaka is dumált, tanulni lehetetlen volt mellette. Úgyhogy elajándékoztam, egy nagy röpdében él sok sok papagájjal.

2011. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lány nem vad volt hanem nagyon félős. Ezért is ijedt meg tőletek méterekről is.

Ennyi foglakozás nagyon kevés ahhoz hogy megszelídüljenek. Először is mivel gondolom az a nem túl nagy de nem is túl kicsi kalitka nem egy közel egyméteres kalitkát takar naponta minimum 2 órára ki kell engedned őket. A kevés repülés rengeteg problémát okozhat. Ha berakáskor megfogod őket ne is várd hogy szelídebbek legyenek. A megfogással vesztesz a bizalmukból. Inkább ültesd rá őket az egyik ülőrúdjukra és azzal tedd be őket vagy emeld eléjük a kalitkájuk ajtaját és hátulról lassan terelje be őket valaki.

Másodszor pedig heti 3 foglalkozás szinte semmi. Naponta 10-20 alkalommal kéne az ujjadra állítanod őket,kézből pl.fürtös kölessel etetned őket,stb. hogy fokozatosan elnyerd a bizalmukat.

2011. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!