Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak hogy ne féljenek...

Mit csináljak hogy ne féljenek tőlem a papagájaim?

Figyelt kérdés
van kettő hullámos papagájom de nagyon félnek tőlem mit csináljak hogy ne féljenek?
2011. nov. 26. 10:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
37%

Vedd a kezedbe mind a kettőt, és gyengéd hangon beszélhetsz hozzájuk, miközben simogathatod őket. Köztudott, hogy minden állat fél a mély hangtól és a magasságtól is. Ez alatt persze nem azt értem, hogy guggolva közelítsd meg a ketrecet, de ne hirtelen és gyors, hanem lassú ugyanakkor nyugodt mozdulattal nyúlj feléjük.


Ha ez már meg van, simogasd őket sokat, legyenek a kezedben, érezzék az érintésedet, a szagodat (vagy illatodat:), szokjanak téged. A lényeg az, hogy érezzenek TÉGED, tudják, hogy amikor belépsz a szobába, TE jössz. Sokat kell velük lenned, hogy megszokjanak téged. Én is így kezdtem a Patkányommal... mára már imád engem (remélem én:).


Sok sikert!

2011. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is itt tartok mint te, rengeteget foglalkozom velük, és a tojót el akarom ajándékozni.
2011. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok már 6 hónapja megvannak
2011. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy tojóm Nélam van már 4 éve és még mindig fél, pedig nem az első madaram, tartottam már érgebben is, de ő kivétel.

Az lehet a baj, hogy a tenyésztő ahonnan én is vettem fióka korukban nem szoktak kézhez, és így nehezebb lesz szeliditeni.

Próbáld elszőr a kalitka széléhez csalogatni egy kis főtt tojás darabkával és megszokja a kezed, aztán biztos kézzel , lassan nyúlj felé hogy lássa hogy nem kell félnie tőled.

Talán beválik, sajnos én odáig jutotam el, hogy odajön hozzám a kalitka széléhez ha kaja van a kezemben, de ha benyulok akkor meg akar csipni és repdes.

Én már nem várok csodára! :(

A tiéde lehet szelidithető, enyém már nem biztos.

2011. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy madarat se lehet azzal megszelídíteni hogy erőszakkal megfogod, hozzáérsz vagy bármit csinálsz az akarata ellenére!!!!!!!!!!!!!!!!

Először ülj melléjük 1 héten keresztül naponta többször és beszél hozzájuk halk,nyugodt hangon. Majd fürtös kölest vagy mást ha más a kedvencük lassan nyújts oda nekik a rácshoz és közben beszélj hozzájuk naponta minél többször. Ezt ismételd addig amíg bátran,egyből el nem kezdik enni. Ezután próbáld a kalitkán belül is megetetni őket. Majd azt érd el hogy a tenyeredben lévő magokat is megegyék. Ha már bárhogy bátran esznek a kezedből próbáld rácsalogatni őket az ujjadra.

2011. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Utolsó: ennél nagyobb marhaságot még életemben nem olvastam!
2011. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
melyik a marhaság?
2011. nov. 30. 17:08
 8/11 anonim válasza:
0%
Az utolsó előtti...
2011. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel a szerinted marhasággal szelídítettem meg az összes papagájomat. Az egyik egy kb. 6 éves királypapagáj aki mielőtt hozzám került egy tenyésztőnél több madár között élt de fél év alatt egy fogdosható,simogatható madarat csináltam belőle(mosd épp azon dolgozom hogy a hátára tudjam fektetni).

Az első papagájomat egy hullámost viszont mivel még nem nagyon értettem hozzá kicsit erőszakosan,türelmetlenül próbáltam megszelídíteni. Az lett az eredménye hogy már akkor morgott,támadott amikor valaki elment a kalitkája mellett. De fél év után amikor kipróbáltam ezt a semmi olyat nem teszek amit nem akar módszert 1 hónap alatt szinte kicserélődött és a mai napig nagyon szelíd. Ha meglátja a kezemet belebújik és képes órákon keresztül pihenni benne, ha foghatja az ujjamat a lábaival az sem zavarja ha a hátára fektetem a tenyeremben.


És a szelídítés azt jelenti hogy beférkőzöl a papagájod bizalmába,eléred hogy bízzon benned. Tehát azzal hogy erőszakkal megfogtad azaz ráerőszakoltad hogy kapcsolatot teremtsen veled ahelyett hogy megvártad volna amíg magától elkezd érdeklődni feléd tuti nem nyerted el a bizalmát. És csak azért szelíd mert a sok erőszakoskodás közben rájött valahogy hogy csak barátkozni akarsz. De vele óriási szerencséd volt mert a papagájok 99.9% a megfogásra,erőszakoskodásra agresszióval,félelemmel válaszol. Hogy mi erre a bizonyíték?? Próbálj meg megszelídíteni a saját módszereddel egy nagy papagájt mondjuk egy kakadut,arát. Pár megfogás után nem sok maradna az ujjaidból. A papagájod is azt csinálta volna a kezeddel minden egyes akarata ellenére történő dolognál mint egy ara csak nem volt hozzá elég ereje.


Ja és a madarak nem éreznek szagokat,illatokat(illetve 1-2 faj érez de a papagájok nem).

2011. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok türelem kell hozzá. Az ilyen kis madarak rettegő zsákmányállatok ,nagyon be tudnak rezelni mindentől.Az ,hogy megfogod ,gyorsan közelítesz felé,életveszélyes támadásnak veszi,és eképpen reagál is rá.Jól írja az előttem író, nagyon lassan ,sok pozitív megerősítéssel ,kajával tudod csak megszelídíteni .A kapkodás elront mindent. Nem macska vagy kutya ,akihez odamész megsimogatod és már örül is.
2011. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!