Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kell (ene) ennie a hullámo...

Mit kell (ene) ennie a hullámos papagájoknak, hogy egészségesek maradjanak?

Figyelt kérdés

Megörököltem 2 hullámos papagájt és nem eszik csak a magot (köles és zab). Azt olvastam, h répát, gyümölcsöt is lehet nekik adni, meg főtt tojást sajttal etc.

De nem eszik a "dögök" :-) - az almába és répába is éppen csak, h belekóstoltak. :-(

Az előző gazdájuk is szinte csak magot adott nekik.


2011. dec. 1. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha előtte sem kaptak mást, nem biztos, hogy idősebb korukban rákapnak a gyümölcsre, zöldségre. De olyannal lehet próbálkozni, hogy különböző módon tálalod őket, hátha az egyik felkelti a figyelmüket, és megkóstolják (akár azért, mert játéknak nézik). Felkötheted cérnára felfűzve kalitka oldalára a répa-alma-stb darabkákat, bedughatod a rácsok közé, lereszelheted a tálkába a magok közé, próbálj ki mindent, ami eszedbe jut.


Amúgy adhatsz nekik almát, répát, banánt, salátából keveset, főtt krumplit, főtt tojást, körtét, trapista sajtot, tyúkhúrt.. hirtelen fel sem tudok sorolni mindent, mit esznek, de beírod ide a keresőbe, kidob majd kismillió találatot, ahová pontokba szedve összeszedték előttem többször is, mit lehet, mit nem.

2011. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én jódos tápot adok nekik. Vitakraft. Sok féle vitamin van benne és sok féle mag.

Ezen kivül adhatsz nekik salátát, de figyelkh oda hogy mosd meg és szárazra töröld meg, mert ha vizesen adod oda neki akkor hasmenése lesz.

Ezen kivül sárgarápa, főtt tojás, de ezt ne add neki sürün, alma, káposzta.

Banánt ne adj neki, azt nem szabad, mert menni fog a hasa és semmilyen trópusi gyümölcsöt ne adj neki, narancs, citrom, és kenyérfélét se. És ha lehet sajtot??

Jól olvastam? Azt semmiképp, mert az tejtermék, a madarak meg nem tudják megemszéteni, ez még viccnek is rossz.

2011. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Viccnek a káposzta rossz:) Igen, kevés mennyiségben trapistát lehet nekik adni. A káposzta viszont tiltólistás.
2011. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És a banánt sem írtam el, ahogy a többit sem, amit kritizáltál. Csak, hogy pontos legyek:)
2011. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor tovább próbálom etetni őket azzokkal, amiket írtatok, h tuti szabad! :)

Remélem, h rájönnek finom a gyümölcs... vagy, h szép a "cérna, csipesz, tálka" amire/amiben kapták!

2011. dec. 2. 10:41
 6/8 TasTóbiás ***** válasza:

az enyémek is tuti válogatósak voltak... aztán rájöttem, hogy picire reszlve pl. a murkot/répát bekevertem a magok közé. És tiszta magot nem kaptak, csak így. 2-4 nap mulva már a belógatott murkot is zabáltááááák.

Ugyanígy az almát is és mindent.

Ezt ajánlom mindenkinek.... (egyébként innen egyik topikból vettem az ötletet)

2011. dec. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Főtt tojást hetente-kéthetente, sárgarépát hetente háromszor kapjanak. Salátát inkább ne vagy csak ritkán és nagyon keveset kapjanak mert nincs benne semmi ami fontos a számukra és tudok olyan papagájról aki a saláta miatt halt meg(ne boltit adj nekik mert az a permetezés miatt mérgező).

Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karalábét, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, fekete napraforgót, mogyorót.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, házi salátaféléket(ritkán kapjanak)(bolti permetezés miatt mérgező), barackot(mag nélkül), banánt, kivit, paradicsomot, epret, diót(még véletlenül se legyen avas), sajtot(trappistát)(mértékkel), szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répaféléket, tököt(főve), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és ha nem bio héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.

Mivel kezdő vagy itt van pár oldal amit hasznos lenne elolvasnod:

Mérgező dolgok: [link]

Tartással kapcsolatos dolgok: [link]


És még pár tanács: Ha van a kalitkájukban csengő,tükör akkor azonnal dobd ki őket és vegyél nekik fajátékokat, fahintát. Az ülőrudak pedig olyan fűzfaágak, gyümölcsfaágak, akácfaágak legyenek amiket félig vagy még addig se tudnak átfogni a lábaikkal.

2011. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balogh Máriaaa válasza:
Hát elsőnek is szeretni kéne őket hozzá szokniuk hozzád.A répát egybe adod? nem egybe kell nekem is van 2 hullámos papagájom de én feldarabolom nekik a répát.Az almával a helyzet is az hogy kicsi darabkákra vágd fel.2-3cm szoktam.
2013. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!