Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van valakinek bármilyen...

Van valakinek bármilyen tapasztalata, infója, VARJÚ otthoni tartásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2011. dec. 18. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen varjúd van, hogy tettél szert rá?


Nekem volt egy dolmányos varjúm. Fiatal korában került hozzánk sérülten, úgyhogy nagyon hamar megszelídült, de ha felnőtt madarad van, sokkal tovább fog tartani, míg kezes lesz (már ha az lesz valaha).

Nagyon okos madarak, rengeteg foglalkozás kell nekik, a dolmányos varjúnak ráadásul húst kell biztosítani (a különféle magokra rá se nézett).

Ha van konkrét kérdésed, írd meg akár privátban, akár itt!

2011. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Üdv!

Nekem nincs varjúm. De múltkorjában láttam egy sérültet, csak munkába menet nem volt időm hazavinni...

ez vetette fel bennem a régi kérdést, hogy hogyan lehetne saját varjam, stb

ezért tettem fel a kérdést.

elvenni az anyjától nem akarom, de ha találnék valamikor szívesen gondoznám, mert régóta szeretnék egyet.

2011. dec. 18. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, épp ez a gond, hogy fészekből kiszedni én sem akarnám, az idős madár meg már fél az emberektől, nehezen vagy sehogy nem szelídül meg. Nekem tök nagy mázlim volt a frissen kirepült fiókával, hogy még nem volt ideje megtanulni, hogy az ember ellenség, ugyanakkor sérült is volt, tehát ürügyem is volt hazavinni... :)

Egyszer hoztak hozzánk egy sebesült vetési varjút. Egész télen nálunk volt, de nagyon félt, a legkisebb jelét sem adta, hogy meg akarna szelídülni. Ráadásul a vetési varjú védett, ergo nem is lenne szabad fogságban tartani. Pedig én is imádom őket.

2011. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt dolmányos varjúm. Először volt ilyen madaram és rengeteg tapasztalatot szereztem. Legtöbbje sajnos negatív.


Csak kertes háznál alkalmas tartani. Amint megtanul járni, kint kell vele foglalkozni, bent egy-két órán belül szó szerint agyonfosná a lakást. Rengeteg foglalkozást igényel. Az első pár hónapban nyugodtan el is lehet felejteni a szabadidő fogalmát.

Mint általában a madarak, sokszor eszik keveset, tehát nem úgy mint a kutya vagy macska, hogy reggel meg este oszt' csókolom. Lehet neki adni macskakonzervet, és megeszik sokféle konyhai hulladékot, főtt zöldségeket. Enyémnek a két kedvence volt a zöldborsó és a karfiol. Túletetni nem lehet, mindig annyit eszik, amennyi elég.

Amit a csőrébe vesz, azt nem fogja lenyelni, inkább megnézegeti, hordozgatja, véletlenül eltöri :D Szeretni fogja a csillogó tárgyakat, azt a saját kis 'birodalmába' gyűjtögeti.

Jó házőrző, sajnos nem szereti a vendégeket.

Ha felfedezőútra indul a lakótelepeden, annak legtöbbször nincs jó vége, valami kárt csinál a szomszédoknak.

2011. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ajsa ***** válasza:
97%
Elég régi a kérdés de azért válaszolok. Nekem most van egy varjam. Dolmányos. Hát igen szabadidő mellette nincs sok. :) De ezt az ember sosem bánja. Még csak 5 napja van nálam, repülni még nem tud. A lába sérült tehát járni sem, és ennek a kettőnek egy sajátos keverékével jön utánam a lakásban. Nekem csak éjszaka van kalitkában, amúgy szabadon. Az ablakon van egy csirkeháló, oda szokott ülni és nézelődik. Az udvart imádja, és a libák vizében szeret pancsolni. :) Hihetetlen örömet okoz. Viszont tudni kell, hogy akár 20 évig is él. Nem lehet megunni és szabadon engedni. Nagyon komoly döntés. De ha úgy döntesz belevágsz akkor hajrá:)
2012. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 T.Viiki03 válasza:
Ajsa irtam privátba! :)
2017. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!