Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csirkét kiegészítő takarmány...

Levikeke kérdése:

Csirkét kiegészítő takarmány nélkül elegendő legelőn?

Figyelt kérdés
van kb 0,8 ha területem, ide szeretnék 4-5száz csirkét, de nem tudom elegendő e a terület ahhoz hogy ne keljen takarmányt adnom nekik?
2011. dec. 26. 13:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha teszek majd 1 ha területre 400 csirkét akkor csirkénként nem 1200g hanem élég 5-600 g takarmány, és ez akkor olyan tapasztalatra épülű adat amivel tudok számolni is? van megoldás olyan természetes kiegészítő takarmányra ami máshol hulladékan minősül (cefre halom gilisztával, bogarakkal teli trágyadomb) esetleg ha megművelek egy kis darabot ahova vetek el búzát kukoricát napraforgót és ráengedem őket az is elég?
2011. dec. 27. 09:45
 12/13 anonim válasza:
Szerintem nem! Én is azon a véleményen vagyok, hogy amellet hogy kint lesznek a szabadan, és tudnak kapirgálni csipegetni ezt azt, attól függetlenül kell etetned mással is, de lényegesen kevesebbet fognak fogyasztani így a te takarmányodból, mint ha bent lennének egy volier-ben vagy ólban.
2011. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kommunista módi:


20nm/db ez esetben kell 40g/db kiegészítő takarmány. A terület 40%-a erdő kell hogy legyen. Ez esetben lehet 8000/20=400 db


50nm/db 50% erdő 1 turnus felnő takarmány nélkül. 8000/50=160 db


Az elhalálozás kérdéses, ugyebár az időben ilyesmi még nem létezett papíron, H1N1 sem ütötte még fel a fejét akkoriban

2013. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!