Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet reszelni egy hullámos...

Lehet reszelni egy hullámos papagáj körmét?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben vettem észre, hogy az egyik hullámos papagájomnak túlnőtt a körme. Olvastam, hogy ilyenkor le kell vágni, de én nem merem (félek, hogy mozog a madár és véletlen belevágok az egyik hajszálérbe), vidéken lakom és nem tudom az állatorvosunk mennyire gyakorlott az ilyesmiben, így arra gondoltam, hogy esetleg lereszelném a körmét. Így nem tudok nagy fájdalmat okozni neki, bár lehet macerásabb, de nagyon félek a vágástól.
2011. dec. 28. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz belőle, ha vágás helyett reszeled. Csak vigyázz a madárra, hogy nehogy kárt tegyen magában, amíg reszeled a körmét.
2011. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy madárnak nagyobb stressz az, ha hosszú ideig kézben tartod a reszelés alatt, mint ha véletlenül belevágsz a körmébe. Én inkább vágnám.


A papagájoknak általában áttetsző a karmuk, jól látni, hol kezdődik az eleven rész. Ne vágj le túl sokat, hanem sima körömcsipesszel 1-2 mm-t.

A legjobb lenne, ha valaki megfogná a madarat és biztonságosan rögzítené, amíg te vágod, vagy fordítva, hogy ne fél kézzel kelljen szerencsétlenkedni.


Ha véletlenül mégis belevágnál, ne aggódj, talán egy csöppet vérezni fog, de nem vészesen és hamar eláll. Cseppenthetsz rá Betadine oldatot, hogy ne fertőződjön el.


Egy ismerősöm egyébként azt csinálta, hogy az ülőrúdnak azt a részét, ahova a madár körme ért, bevonta smirglivel, és a papagájok pár hét alatt frankón lereszelték a saját körmüket. :)

2011. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én vágni szoktam de ha reszeled akkor papírreszelővel csináld. Az egyik fórumon amit olvasok papírreszelővel reszeli valaki a nagyobb papagájainak a csőrét,karmát és hamar végez tehát egy kis hullámos karma ugyanolyan gyorsan le fog reszelődni mintha levágnád.
2011. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én meg hagyom hogy lerágja magának. Az a természetes nem ? A dszungelben se megy oda senki hogy megfogja és levája nekik....
2011. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állat kereskedésben vag ilyen helyeken lehet kapni papagájoknak karom koptatót. Csak rá kell húni az ülőrúdra és kész. Ahogy mászkálnak rajta stb.. az szépen lekoptatja neki, Az enyémeknek is segített.
2011. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél karomkoptatót!!!!!!!! Felesleges és a lábuknak se tesz jót. A legjobb ha 3-4cm átmérőjű nem permetezett gyümölcsfaágakat,fűzfaágakat,akácfaágakat teszel be nekik ülőrúdnak. Így kopik a karmuk és ha rágják a csőrük is.
2011. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyat nem szabad mert kidörzsöli a madár talpát elfertözödhet és ezt ne akard
2012. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!