Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagályt ajánlotok?

Milyen papagályt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék szülinapomra egy papagályt .Tudtok olyan papagályt fajtát ami hamar tanul , és nem túl drága?
2012. febr. 18. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi az a nem túl drága?
2012. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
max: 90 RON , nem tudom hány FT.:p
2012. febr. 18. 09:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Na azt meg én nem tudom, hogy mennyi. Mindjárt nézek egy árfolyamot...
2012. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 90 RON = ??? Ft, itt megtudhatod: [link]

Amúgy szerintem minden beszélni (pontosabban utánozni) tudó papagáj megtanításához idő és türelem kell. Nekünk hullámos papagájunk tud. A szókincse lekorlátozódott két szóra, de azt hűségesen fújja :)))

2012. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na ez átlag árfolyamon olyan 6000Ft. Ebben a kategóriában én a nimfát ajánlom. Trükkökre és beszélni is megtanítható. Esetleg még a hullámos.

Más, ilyen kategóriás papagáj kevésbé fogékony, őket másért tartjuk.


Persze egy nimfa nem kerül ennyibe. Keress egy tenyésztőt a közeledben, egy fiatal hím jó választás. És tenyésztőtől olcsóbb is, mint kereskedésből, plusz a tenyésztő tuti ért hozzá, és el fog látni mindenféle hasznos tanáccsal.

2012. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

90 RON = 5991.96 HUF


Én is a hullámos papagályra gondoltam. De hallotam,hogy egyes fajok térs nálkül meghalnak:p .Ez a hullámos papagályra jellemző?

2012. febr. 18. 10:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem halnak meg. Csak éppen nem lesznek boldogok. A hullámos, mint a papagáJok 90%-a társas lény. Kolóniában él, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag több száz hullámos repked együtt a természetben, alkotnak családot és választanak maguknak párt. Ha egyet veszel, legyen az hullámos, nimfa, bármi, nem fogja magát jól érezni. Ha nincs fajtársa, kiválaszt téged párjául, de ez azt jelenti, hogy nem 1-2 órát kell naponta vele töltened, aztán mehetsz utadra, hanem 6-8 órát, de még ez is kevés ahhoz képest, hogy ők éjjel nappal együtt vannak.


Az lenne az ideális, ha vennél egy kis hullámost (már, ha ezt akarsz), megszelídítenéd, majd 1-1,5 éves korában hoznál neki egy fiatal kis társat, aki már nem tudja elvadítani a papagájodat, és utánzással szinte magától meg is szelídülne.

2012. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem eddig már 3 hullámos papagájom is volt, mind egyedül. Ha párban vannak nem tudod megtanítani "beszélni", úgy tudom.

Szomorúnak pedig egyáltalán nem mondhatnám a mostani csicsergőnket sem. Szegény beteges (még az állatkereskedésben kapta el, mint kiderült) így időnként kell neki adni 1-1 kezelést, de ezt leszámítva életvidám, életrevaló kis jószág. Bár szavak terén, mint már írtam két szóra lekorlátozódott, de attól még szeretjük.

Viszont még gyerek koromban egy hullámos papagájom rengeteg mindent tudott mondani, rövidebb mondatokat is. Mellesleg egyedül volt és több, mint 12 évig élt. Az papagáj években nem tudom mennyi, de nem lehet kevés.

2012. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kardoskodhatsz amellett, hogy elélhet egy papagáj egyedül is, mert el fog. De az ideális nem ez. Akkor sem lesz ez, ha az a papagáj közben megtanult mosogatni is. A természete nem erre predesztinálta. Nincs egy olyan faj a Földön (talán a kutyát kivéve), amelyik nem a saját fajtársával érzi magát a legjobban, és egy papagáj boldogsága nem a megtanult szavak számán mérendő. Az inkább az ember saját boldogságának mércéje.
2012. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!