Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ki tart Kongó papagájt?

Ki tart Kongó papagájt?

Figyelt kérdés

Három fajta papagájon agyalok, körülbelül fél-egy év múlva szeretnék venni vagy egy jákót, vagy egy Kongó, vagy egy kékhomlokú amazon papagájt.


A leírások alapján a Kongó a legszimpatikusabb, több honlap is a jákóhoz hasonlítja, Deák János honlapján ezt olvastam róla: "Beszédkészségük megközelíti a jákóét. Kedves de sértődékeny madár. "


Kongó papagájt tartóktól kérdezném, mik a tapasztalataik ilyen téren.


Ez a papagájfajta is tudatosan használja a szavakat, mint a jákó, vagy csak majdnem ugyanannyi szót tud lesajátítani, ám összevissza beszél és ismételgeti őket? Kevéssé zajosnak írják el, mint pl. az amazont, ami szintén nem hátrány számomra.


Ha napi 2-3 órát röptetem+foglalkozom vele, elég neki? Nagy volierben lenne, később párt is vennék mellé. Ha párban tartom, otthon lehet hagyni 7-8 órára esetenként (egyébként otthon dolgozom, de ha pl hétvégén elmegyek vhová egy félnapos programra mondjuk), vagy ha hazaérek, "hozzám sem szól"?


Köszi a válaszokat, nagyon alaposan szeretném átgondolni, mielőtt döntök.



2012. febr. 18. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tartok ilyen madarat. Őszintén jelenleg egy állatot sem tartok, de régebben volt egy hullámos papagájunk, Pipuka volt a neve és "beszélni" nem tanult meg, mivel valószínűleg tojó volt.
2012. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Én is úgy félév-1év múlva szeretnék papagájt vásárolni. Én jákót azonnal kilőttem, mert azzal rengeteget kell foglalkozni, amazonok tetszenek nagyon, bár nekem lehet hogy ez az árkategória még túl sok. Azt tudom ajánlani, hogy az index fórumra regisztrálj be, ebben a topicban többféle papagájtartóval is megismerkedhetsz! Amazon, jákó és kongó tulajdonos is van ott.

Link: [link]


Itt egy hozzászólás az index fórumról(kongó)

[link]

Remélem segíthettem...

2012. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Azóta utána olvastam sok papagáj fajtának, és a hegyi papagáj mellett kötöttem ki. Ugyan nem egy beszédes fajta, de szép, kedves, igénytelen,kezes,hosszú életű és elérhető az ára.Elég ritka, nem tudom, miért nem elterjedtebb, csak jókat olvastam róla.
2012. ápr. 14. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Én is nagyon jó választásnak gondolom a hegyi papagájt! Sok jót olvastam róla! Sok sikert :)
2012. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a döntésed, mert a listádban sem szerepelt a hegyi papagáj és nem is a jó beszédkészségéről híres az a madár. De hogy a kérdésedre így utólag válaszoljak, a kongópapagáj sokkal kevésbé problémás mint a jákó és egyáltalán nem egy "sértődős" madár. A jákó bezzeg az. Ha egyszer megharagszik rád, akkor besértődik és utána nehezen felejt.


Itt egy cikk róla, ha még érdekel a dolog: [link]

2013. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!