Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet megszelídíteni...

Hogyan lehet megszelídíteni egy hullámos papagájt annyira, hogy ki lehessen engedni a ketrecből?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Előszőr is érd el azt a szintet, hogy ha benyulsz a kalitkába, akkor eszik a tenyeredből, és ráül az ujjadra, és nem csipked, vagy repked!

Ez után próbáld meg azt hogy sokáig ül az ujjadon , aztán kiveszed a ketrecből úgy h vissza is tudod tenni.

Ha ez megvan ,akkor csak engedd ki és ha elég szeild akkor vissza fog menni.

De azt is ugy hogy az ujjaddal vagy ülörúd segitésgével. De ha még fél, akkor hagyd még, mert addig ne engedd ki amig nem éred el azt hogy ráül az ujjadra, nem fogod tudni visszatenni.

2012. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Beáta Ch. válasza:
Nekem ugy sikerult hogy a kaját eloszor a tenyeremben kozel tettem hozzá(persze,ha már nem fél a kéztol.)aztán minden nap egy kicsit távolabb és utoljára a kalitka ajtohoz így volt mersze kijonni és a kéztol sem félt.Azért kell lassacskán szoktatni,hogy bízzon benned és ha bizalom megvan nem fog félni,szelídebb leszz.
2012. febr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én amikor először kiengedtem akkor már annyira szelíd volt hogy evett a tenyeremből de pl még az ujjamra nem akart ráülni. kiengedtem és hagytam hadd fedezze a fel a terepet. csak 1 szobába engedd ki az is elég lesz neki elsőre, meg így kevesebb a veszályforrás. Aztán amikor már prá órája kint van és nem ment vissza magától akkor maggal a kezedben elkezdhetsz közelíteni felé. addigra már annyira éhes lesz, hogy tuti rámászik a kezedre és enni fog. nekem sikerült úgy visszatennem hogy szinte észre sem vette mert annyira a kajára koncentrált csak :) De persze mindez csak akkor működik ha a kezedből már biztosan és mindig eszik. sok sikert
2012. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!